Sonos představil nové chytré reproduktory Era 300 a Era 100

Sonos chytré reproduktory Era 300 Era 100

Společnost Sonos před několika desítkami minut oficiálně představila dva nové chytré reproduktory. Jde o modely Era 300 a Era 100, které rozšíří stávající řadu s pestrou konektivitou a technologií Trueplay. Era 300 je reproduktor navržený pro co nejlepší a nejvýraznější prostorový zvuk s Dolby Atmos, zatímco Era 100 je vyladěnou verzí nejprodávanějšího reproduktoru Sonos One.

“Era 300 se může pochlubit šesti výkonnými měniči, které směřují zvuk doleva, doprava, vpřed a nahoru. Ty poskytují průlomový zvukový přednes s Dolby Atmos, který staví posluchače do samotného středu oblíbených filmů a hudby,” popisuje výrobce. Jde současně o první produkt značky Sonos, který při použití jako zadní reproduktory domácího kina poskytuje vícekanálový prostorový zvuk. Filmoví fanoušci mohou spárovat dva reproduktory se soundbarem Arc nebo Beam (Gen 2) a vytvořit tak sestavu Dolby Atmos, který je vtáhne ještě hlouběji do děje.

“Reproduktor Era 100 je jen o něco málo větší než jeho předchůdce Sonos One. Je vybaven novým hardwarem a softwarem s akustikou a designem nové generace. Dva nakloněné tweetery vysílají ostré vysoké frekvence vlevo i vpravo a zajišťují bohatý stereo zážitek, zatímco jeden středobasový měnič se postará o věrné přehrávání vokálních frekvencí středního pásma a hluboké basy,” říká k druhé novince Sonos.

Pro vytvoření prostorového zvuku je možné k soundbaru přidat dva reproduktory Era 100 jako zadní kanály nebo jednoduše spárovat dva dohromady pro stereofonní zvuk. Sonos Era 300 bude k dispozici u vybraných prodejců od 28. března 2023 za 12 490 Kč. Model Sonos Era 100 vyrazí na trh ve stejný den a bude stát 6 990 Kč.

Která novinka od Sonosu se vám líbí víc?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)