Nová sociální síť od tvůrců Facebooku uniká na screenech. Co jí říkáte?

meta nová aplikace
  • Meta chystá další sociální síť
  • Měla být přímo konkurovat Twitteru
  • Vypůjčí si spoustu prvků z Instagramu

Společnost Meta uspořádala interní předpremiéru své nové sociální platformy, která má být přímou konkurencí pro Twitter. V rámci ní se podařilo jednomu ze zaměstnanců vyfotit screenshot. Oficiální název není v tuto chvíli známý, ale interně se platforma označuje jako „Project 92“.

Různé spekulace naznačují, že by se nová sociální síť mohla jmenovat „Threads“ a díky uniklým screenshotům si můžeme udělat přibližný obrázek o tom, jak bude vypadat. Už na první pohled je zřejmé, že si Meta vypůjčila spoustu prvků uživatelského rozhraní z Instagramu, který rovněž spadá pod tuto firmu. Díky protokolu ActivityPub bude navíc možné si přenést svůj účet i sledující z Instagramu, takže nebudete muset vše budovat od začátku.

threads project 92 únik meta

Generální ředitel společnosti Meta přímo naznačil, že Threads budou odpovědí na Twitter. Firma prý oslovila několik celebrit jako je DJ Slime, moderátorku Oprah Winfreyovou nebo dokonce dalajlámu, aby pomohli s propagací. Vývoj byl zahájen v lednu letošního roku a Meta jej chce na trh uvést co nejdříve.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí chystaná sociální síť?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)