Snapdragon 732G oficiálně: střední třída bude opět výkonnější

nový čipset Qualcomm

Qualcomm dnes oficiálně představil čipset Snapdragon 732G, což je nástupce populárního Snapdragonu 730. Ten je jedním z vůbec nejpoužívanějších čipsetů ve střední třídě a můžeme jej vidět v telefonech Pixel 4a, Poco X2 či Xiaomi Mi Note 10 Pro. Výrobci, kteří tedy hledají o něco výkonnější kousek mohou nyní sáhnout po Snapdragonu 732G.

Snapdragon 732G oficiálně

Stejně jako 730 je tento model vyráběn skrz 8nm technologii, ovšem má vyšší takty. Jádra Kryo 470 nyní běží na 2,3 GHz (o 100 MHz více), zatímco grafický čip Adreno 618 byl vylepšen a poskytuje o 15 % lepší výkon. Zbytek je pak stejný. Můžeme tedy počítat s LTE modemem X15 a podporou Wi-Fi 6. Jediné, co zde bylo vylepšeno je Bluetooth, který nyní přichází ve verzi 5.1. Z ostatních technologií stojí za zmínku aptX Adaptive, TrueWireless Stereo Plus či Quick Charge 4+.

Qualcom-Snapdragon-732G-1

Funkce Snapdragon Elite Gaming podporuje vykreslení HDR a Game Jank Reducer. Nechybí ani podpora Vulkan 1.1, takže herní výkon bude na střední třídu opět slušný. ISP podporuje nahrávání 4K videa při 30 fps, HDR10 a HLG. Rovněž umožňuje komprimaci fotek ve formátu HEIF. Prvním telefonem s tímto čipsetem by měl být Poco s kódovým označením dibs.

Jak se vám zamlouvá tento čipset?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)