Menu

Snap Me Up: moderní budík, na který se musíte po probuzení usmát

Na našich stránkách jsme recenzovali nespočet budíků pro Android, které se od sebe lišily grafickým provedením, funkcemi, ale také způsobem, jakým budík deaktivujete. Fantazie vývojářů v tomto směru takřka nezná hranic, takže jsme viděli budíky, které vypnete přiložením k NFC štítku, provedením otočky o 360 stupňů, načtením čárového či QR kódu, případně vypočtením matematického příkladu, zatřesením, nebo obtažením gesta. Aplikace Snap Me Up, o které bude řeč v této recenzi, po vás bude chtít k ověření bdělosti jediné: abyste se po ránu usmáli. Pro mnohé to sice zní jako nereálný sen, nicméně vstoupit do nového dne s úsměvem na tváři určitě není hloupý nápad – ba naopak!

Co Snap Me Up slibuje?

Autoři v Obchodě Play začínají prezentaci své aplikace otázkou, zda jste někdy přemýšleli nad tím, jak vypadáte po probuzení. Snap Me Up je víceméně standardní aplikace pro buzení, která se od svých konkurentů odlišuje způsobem vypnutí. Abyste budík utišili, musíte se vyfotit. Snímek je primárně ukládán pouze do paměti zařízení, nicméně pokud chcete potěšit (nebo v mnoha případech častěji spíše vylekat) své přátele a známé, můžete ho sdílet na sociální sítě.

Kromě standardního budíku obsahuje aplikace také funkci časovače, kterou oceníte například při krátkém zdřímnutí, nebo během přípravy jídla v kuchyni.

Z dalších funkcí a vlastností jmenujme:

 • Moderní uživatelské rozhraní.
 • Barevné rozlišení událostí.
 • Vstávejte do nového dne s úsměvem!
 • Jednoduchá správa nastavených budíků.
 • Snadné vytvoření nového buzení.
 • Ukládání vašich fotek po probuzení s možností sdílení.

Jak Snap Me Up funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 4.0.1 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po prvním spuštění se uživatele ujme průvodce, který mu představí základní principy ovládání.

 • Červeným tlačítkem nastavíte nový budík nebo minutku.
 • Pro vypnutí budíku musíte vyfotit svou tvář.
 • Své fotografie naleznete v galerii.

Uživatelské rozhraní programu se nese v duchu posledních designových trendů “Material”. Rozhraní aplikace se tedy skládá z levé postranní nabídky, kulatého tlačítka pro vytvoření nové akce v pravém dolním rohu (v tomto případě nastavení budíku či časovače) a ikony vpravo nahoře, skrze kterou se dostanete do galerie fotek, kde můžete snímky prohlížet, sdílet a mazat.

Po klepnutí na červené tlačítko dostanete na výběr, zda chcete nastavit nový budík (Create an alarm), nebo minutku (Take a nap). V případě budíku můžete nastavit:

 • Název (Name).
 • Čas buzení (Time).
 • Zvuk, znělku nebo melodii (Tone).
 • Dny týdne, ve které má budík zvonit (Days).
 • Způsob vypnutí (Awakening method), kde můžete volit mezi obvyklým stiskem tlačítka a pořízením fotky.
 • Barvu, kterou bude budík reprezentován v seznamu (Color).

Po uložení se budík zařadí do seznamu, kde ho můžete přepínačem dočasně deaktivovat, klepnutím upravit, nebo dlouhým podržením smazat.

Jakmile přijde čas probuzení, zobrazí se na obrazovce vlastní aplikace pro pořizování snímků s tlačítkem spouště a možností přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem. Disponuje funkcí rozpoznání obličeje, takže pokud jí zkusíte umlčet například vyfocením stropu místnosti, neprojde vám to. Fotku z monitoru počítače ale aplikace uznala (nepoužívá žádný způsob kontroly živosti) a přivítala pana prezidenta do nového dne :).

V případě minutky jsou možnosti logicky o něco málo chudší – kromě názvu budete volit pouze čas, způsob vypnutí a barvu.

Podívejme se nyní do postranní nabídky, kde naleznete následující položky:

 • Chronology – historie buzení (pouze záznamy o čase, datu a názvu budíku bez možnosti prohlížení fotek).
 • Settings – nastavení aplikace, na které se podíváme dále.
 • Tutorial – průvodce aplikací, kterého jsme viděli při prvním spuštění.
 • Share the app – sdílení odkazu na aplikaci skrze další programy a služby.
 • Info – možnost zpětné vazby, hodnocení v Obchodě Play, udělení “To se mi líbí” na Facebooku, sledování na Twitteru a Instagramu.

Možnosti nastavení

V nastavení, do kterého se dostanete přes položku Settings v postranní nabídce, naleznete následující možnosti:

 • Alarm volume – hlasitost vyzvánění budíku. Nastavuje se posuvníkem na stupnici od 0 do 100 %.
 • Progressive volume – povolení či zakázání postupného zvyšování hlasitosti při buzení. Bohužel není možné nastavit rychlost zesilování.
 • Notifications – povolení či zákaz zobrazování v oznamovací liště.
 • Default tone – výchozí tón budíku. Pro každé buzení lze ale nastavit vlastní.
 • Default camera orientation – výběr výchozího fotoaparátu pro pořízení snímku. Nejčastěji to patrně bude přední foťák, nicméně použít lze i zadní. Fotoaparát lze také přepnout v okamžiku probuzení.
 • Face Detection – aktivace a deaktivace automatické detekce tváře.
 • Repeat alarm – povolení, či zakázání opakování budíku.

Resumé

Ve své podstatě se jedná o klasickou aplikaci pro buzení na Androidu, která na první pohled zaujme především moderním zpracováním. Jistě bychom ocenili lokalizaci do češtiny, nicméně i v angličtině je program snadno pochopitelný.

Idea umlčovat budík pořízením fotky sebe sama jistě není špatná a přijde vhod nejen narcisům, ale každému, kdo ocení originální nápady. Pokud vás tento program přiměje k úsměvu hned po probuzení, jistě bude váš den o něco přijatelnější. Jako bonus k tomu dostanete možnost vybudovat si galerii snímků, jak vypadáte po ránu :).

Budík Snap Me Up si dosud nainstalovalo více než padesát tisíc uživatelů a jeho hodnocení v Obchodě Play je 4,2. 4,3 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Snap Me Up: Selfie Alarm Clock
Snap Me Up: Selfie Alarm Clock
 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.6.2015 13:07

Já bych se takového budíku bál. Normální člověk se nedívá po náhražkách a koupí si (nebo počká až bude zase zdarma) Sleep As Android.

Artok

z aplikace
3.6.2015 14:09

Vyzkoušel jsem většinu dostupných budíků, ale jak říká kolega, není nad Sleep as Android (i když nepoužívám ten, aspoň pro mě, úchylný záznam)

Artok

z aplikace
3.6.2015 14:09

Vyzkoušel jsem většinu dostupných budíků, ale jak říká kolega, není nad Sleep as Android (i když nepoužívám ten, aspoň pro mě, úchylný záznam)

Fefi

Fefi

z aplikace
3.6.2015 16:32

používal jsem taky Sleep as Android, mám zaplaceno plnou verzi a koupeny i některý doplňky. Ale do nového telefonu jsem ho zatím nedal a zjistil jsem, že mi bohatě stačí výchozí budík v systému. Záznamy jsem sice dělal, ale nikdy nepoužil a pokročilé buzení mi nikdy nepomohlo z postele. :D

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.6.2015 18:16

Také nedělám záznamy a z 90% ho využívám stejněm, jako umí budík systémový (i vzhled je podobný). Jenže tu přidanou hodnotu vidím ve 100% spolehlivosti, nikde se nic neodesílá, nikde zbytečně nic neběží v pozadí, nic neotravuje, a navíc mě to po ránu donutí vstát (NFC nálepka) nebo si procvičím matiku :)

Slanecek

slanecek 0

3.6.2015 21:21

Já si taky u SaS cvičím matiku, ale asi jsem už tak zběhlý, že pak stejně zase usnu :/

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.6.2015 23:17

slanecek: Tak si přidej na obtížnosti a počtu opakování … nebo si za 5 Kč kup NFC nálepku a dej si ji do koupelny jako já :-) To tě donutí.

Slanecek

slanecek 0

4.6.2015 0:05

FAKT: Jo, u počítání to mám na Hard a počítám 3 příklady. Jako NFC jsem chvíli používal londýnskou Oyster Card, pak jsem se vrátil k matice.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

4.6.2015 12:22

slanecek: Na eBay stojí NFC i s poštovným pod 10,- Kč :) Využití najdeš hromadu.

Burried alive

Burried alive

4.6.2015 13:39

Sleep as Android .. LOL :D Mám nastavevených 8 (3x opakujici se) defautní budík …nevzbudí ….
Sleep as Andoid mam nastaveny skenovani QR kodu …jo prvnich par tedjnu fungovalo …do doby nez sem polospici umlcel budik qrkodem a spal dal ..Dokud nebude soucasti softu taky hardwarova palice co by me rano mlatila po palici nebude zadnej budik ucinej :D

Slanecek

slanecek 0

4.6.2015 16:07

FAKT: Jo, NFC samozřejmě znám, i když kupovat nálepku, když mám opencard nebo oyster card, se mi zdá zbyečné.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

4.6.2015 16:11

Burried alive: Vše co zmiňuješ ale není problém SW ale tebe. Nehledě na to, že to co popisuješ skutečně není normální, i kdyby jsi měl nevím jak vytížený den a určitý druh spánkové poruchy.

Burried alive

Burried alive

4.6.2015 16:30

Jasne ze je problem ve me ..Chodim spat okolo jedne hodiny ranní plus minus … Vstavam v pul seste (teda potreboval bych vstavat :) ) Denni cinost 3/4 prac doby v kanclu 1/4 litani po baraku …(nepredru se) jedina fyzicka aktivita je u me pobihani po firme a jizda na kole .. Proste je mi lito volnej cas prospat :) To jak je pak clovek v praci pouzitelnej je druha vec :D

RSS (komentáře k článku)