Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku!

spinme_ico

Na SvětAndroida.cz jsme recenzovali již pěknou řádku budíků, které se od sebe lišily grafickým zpracováním, typem buzení, sledováním spánku, nebo způsobem deaktivace. Některé aplikace například vyžadují k vypnutí budíku sejmutí čárového či QR kódu, přiložení telefonu k NFC samolepce, zatřesení, vyluštění hádanky či vypočtení matematického příkladu. To vše proto, aby byla jistota, že je uživatel skutečně vzhůru. Dnes vám stručně představíme budík SpinMe, který ověřuje bdělost velmi netradičním způsobem – požaduje o uživateli, aby vstal a otočil se kolem osy s telefonem v ruce.

Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku! Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku!

Co SpinMe Alarm Clock slibuje?

Abdulla Al-Shurafa v popisku své aplikace v Obchodě Play prezentuje SpinMe jako ideální budík pro ty, kdož obtížně vstávají a zpravidla si musí nastavovat více za sebou jdoucích buzení po několika minutách. Nabízí řešení, které by mělo pomoci vstát z postele včas, a to hned na první buzení. Jediným způsobem, jak totiž tento budík můžete umlčet, je vstát a fyzicky se otočit dokola.

Patrně i vás napadlo, že takto postavený budík bude jednoduché přelstít tím, že pouze otočíte telefonem, zatímco sami zůstanete ležet. Autor k tomu říká: “Zkuste to a přesvědčte se sami.” A dodává, že jestli vás neprobere SpinMe, tak pak už asi nic.

Jak SpinMe Alarm Clock funguje v praxi?

Pochopitelně jsme se nemohli spokojit s pouhým konstatováním, že SpinMe je budík, který umlčíte otočkou! Podívali jsme se aplikaci na zoubek o něco podrobněji a nainstalovali ji ve verzi 1.0.06 na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROM CyanogenMod 11.0 M9. Po spuštění přijde nejprve úvodní obrazovka s logem, následně je uživatel vyzván, aby přiložil dva prsty na vyznačená místa a vstal. Pak musí (stále s přiloženými prsty na obrazovce) provést dvě otočky, čímž aplikace seznamuje se způsobem, jakým se budík vypíná. Telefon v průběhu celého procesu vibruje.

Poté je nutné udělat dvě otočky Poté je nutné udělat dvě otočky

Poté se načte hlavní obrazovka, kde klepnutím na obrázek hodin nastavíte požadovaný čas buzení. Škoda, že SpinMe nepracuje se 24hodinovým formátem času – takto si budete muset ohlídat nastavení dopoledních či odpoledních hodin. Opětovným klepnutím na hodiny čas uložíte, z čehož lze celkem logicky usoudit, že SpinMe neumí opakování buzení v určené dny, ani nenabízí nastavení více různých budíků. A to je přeci jen škoda, protože nastavovat budík každou noc je prostě otrava!

Druhé tlačítko má dvě funkce – horní polovina (s ikonou noty) slouží k výběru vyzváněcího tónu, druhá k zapnutí respektive vypnutí budíku. Pokud jste již měli nastavený budík na nějaký čas, můžete ho tímto způsobem znovu aktivovat. Po zapnutí se na obrazovce objeví informace o tom, za kolik hodin a minut budete buzeni a program také umístí ikonu do oznamovací oblasti.

V okamžiku, kdy přijde nastavený čas, začne telefon zvonit, případně i vibrovat, a uživatel je vyzván aby vstal, přiložil dva prsty na displej a provedl dvě otočky. Program přitom detekuje průběh otáčení šipkou a po dokončení druhé otočky dojde k vypnutí buzení. Kvůli požadavku na přiložení prstů je v podstatě nemožné aplikaci přelstít – jiným, než požadovaným způsobem, SpinMe pravděpodobně vypnout nedokážete (tedy kromě fyzického vypnutí telefonu).

Přiložte prsty na displej a vstaňte Přiložte prsty na displej a vstaňte

Udělejte dvě otočky kolem osy Udělejte dvě otočky kolem osy

Šipka informuje o průběhu otáčení Šipka informuje o průběhu otáčení

Přes kontextovou nabídku v pravém horním rohu lze nastavit hlasitost vyzvánění, zapnout či vypnout vibrace, sdílet odkaz na aplikaci skrze další programy, či odeslat e-mail vývojářům. Můžete také ohodnotit SpinMe v Obchodě Play, nebo se za necelou dvacetikorunu zbavit poměrně otravných a vlezlých reklam. To je z hlediska nabízených funkcí vše.

Kontextová nabídka aplikace SpinMe Kontextová nabídka aplikace SpinMe

Odstranění reklam přijde na necelých 20 Kč Odstranění reklam přijde na necelých 20 Kč

Resumé

Budík SpinMe Alarm Clock zaujme především ty, kdož obtížně vstávají z postele – přiměje je totiž skutečně fyzicky opustit lože a potvrdit svou bdělost otočkami. Z hlediska funkčnosti a možností se jedná spíše o prostší aplikaci tohoto typu, nabízející pouze buzení v zadaný čas zvoleným zvukem.

Patrně nejvíce nám chyběla možnost nastavení opakovaných buzení ve zvolené dny a více nezávislých budíků. Své příznivce by určitě našla také analýza spánku s probouzením v okamžiku “mělkého” spaní. Ocenili bychom také nastavování času buzení ve 24hodinovém formátu. Rozhodně jde ale o zajímavý program, který i přes uvedené nedostatky jistě najde svou cílovou skupinu.

SpinMe Alarm Clock
SpinMe Alarm Clock

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Inteligentní budík: Sleep as an Droid

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později

Komentáře (14)