Menu

Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku!

Na SvětAndroida.cz jsme recenzovali již pěknou řádku budíků, které se od sebe lišily grafickým zpracováním, typem buzení, sledováním spánku, nebo způsobem deaktivace. Některé aplikace například vyžadují k vypnutí budíku sejmutí čárového či QR kódu, přiložení telefonu k NFC samolepce, zatřesení, vyluštění hádanky či vypočtení matematického příkladu. To vše proto, aby byla jistota, že je uživatel skutečně vzhůru. Dnes vám stručně představíme budík SpinMe, který ověřuje bdělost velmi netradičním způsobem – požaduje o uživateli, aby vstal a otočil se kolem osy s telefonem v ruce.

Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku!

Budík SpinMe: vstaňte a udělejte otočku!

Co SpinMe Alarm Clock slibuje?

Abdulla Al-Shurafa v popisku své aplikace v Obchodě Play prezentuje SpinMe jako ideální budík pro ty, kdož obtížně vstávají a zpravidla si musí nastavovat více za sebou jdoucích buzení po několika minutách. Nabízí řešení, které by mělo pomoci vstát z postele včas, a to hned na první buzení. Jediným způsobem, jak totiž tento budík můžete umlčet, je vstát a fyzicky se otočit dokola.

Patrně i vás napadlo, že takto postavený budík bude jednoduché přelstít tím, že pouze otočíte telefonem, zatímco sami zůstanete ležet. Autor k tomu říká: “Zkuste to a přesvědčte se sami.” A dodává, že jestli vás neprobere SpinMe, tak pak už asi nic.

Jak SpinMe Alarm Clock funguje v praxi?

Pochopitelně jsme se nemohli spokojit s pouhým konstatováním, že SpinMe je budík, který umlčíte otočkou! Podívali jsme se aplikaci na zoubek o něco podrobněji a nainstalovali ji ve verzi 1.0.06 na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROM CyanogenMod 11.0 M9. Po spuštění přijde nejprve úvodní obrazovka s logem, následně je uživatel vyzván, aby přiložil dva prsty na vyznačená místa a vstal. Pak musí (stále s přiloženými prsty na obrazovce) provést dvě otočky, čímž aplikace seznamuje se způsobem, jakým se budík vypíná. Telefon v průběhu celého procesu vibruje.

Úvodní obrazovka aplikace

Úvodní obrazovka aplikace

Nejprve musíte vstát

Nejprve musíte vstát

Poté je nutné udělat dvě otočky

Poté je nutné udělat dvě otočky

Děláme první otočku

Děláme první otočku

A ještě kousek...

A ještě kousek…

Poté se načte hlavní obrazovka, kde klepnutím na obrázek hodin nastavíte požadovaný čas buzení. Škoda, že SpinMe nepracuje se 24hodinovým formátem času – takto si budete muset ohlídat nastavení dopoledních či odpoledních hodin. Opětovným klepnutím na hodiny čas uložíte, z čehož lze celkem logicky usoudit, že SpinMe neumí opakování buzení v určené dny, ani nenabízí nastavení více různých budíků. A to je přeci jen škoda, protože nastavovat budík každou noc je prostě otrava!

Nastavení buzení

Nastavení buzení

Nastavení buzení

Nastavení buzení

Zbývá 23 hodin a 53 minut

Zbývá 23 hodin a 53 minut

Druhé tlačítko má dvě funkce – horní polovina (s ikonou noty) slouží k výběru vyzváněcího tónu, druhá k zapnutí respektive vypnutí budíku. Pokud jste již měli nastavený budík na nějaký čas, můžete ho tímto způsobem znovu aktivovat. Po zapnutí se na obrazovce objeví informace o tom, za kolik hodin a minut budete buzeni a program také umístí ikonu do oznamovací oblasti.

Hlavní obrazovka aplikace

Hlavní obrazovka aplikace

Výběr vyzváněcího tónu

Výběr vyzváněcího tónu

Ikona v oznamovací oblasti

Ikona v oznamovací oblasti

V okamžiku, kdy přijde nastavený čas, začne telefon zvonit, případně i vibrovat, a uživatel je vyzván aby vstal, přiložil dva prsty na displej a provedl dvě otočky. Program přitom detekuje průběh otáčení šipkou a po dokončení druhé otočky dojde k vypnutí buzení. Kvůli požadavku na přiložení prstů je v podstatě nemožné aplikaci přelstít – jiným, než požadovaným způsobem, SpinMe pravděpodobně vypnout nedokážete (tedy kromě fyzického vypnutí telefonu).

Přiložte prsty na displej a vstaňte

Přiložte prsty na displej a vstaňte

Udělejte dvě otočky kolem osy

Udělejte dvě otočky kolem osy

Šipka informuje o průběhu otáčení

Šipka informuje o průběhu otáčení

Přes kontextovou nabídku v pravém horním rohu lze nastavit hlasitost vyzvánění, zapnout či vypnout vibrace, sdílet odkaz na aplikaci skrze další programy, či odeslat e-mail vývojářům. Můžete také ohodnotit SpinMe v Obchodě Play, nebo se za necelou dvacetikorunu zbavit poměrně otravných a vlezlých reklam. To je z hlediska nabízených funkcí vše.

Kontextová nabídka aplikace SpinMe

Kontextová nabídka aplikace SpinMe

Odstranění reklam přijde na necelých 20 Kč

Odstranění reklam přijde na necelých 20 Kč

Resumé

Budík SpinMe Alarm Clock zaujme především ty, kdož obtížně vstávají z postele – přiměje je totiž skutečně fyzicky opustit lože a potvrdit svou bdělost otočkami. Z hlediska funkčnosti a možností se jedná spíše o prostší aplikaci tohoto typu, nabízející pouze buzení v zadaný čas zvoleným zvukem.

Patrně nejvíce nám chyběla možnost nastavení opakovaných buzení ve zvolené dny a více nezávislých budíků. Své příznivce by určitě našla také analýza spánku s probouzením v okamžiku “mělkého” spaní. Ocenili bychom také nastavování času buzení ve 24hodinovém formátu. Rozhodně jde ale o zajímavý program, který i přes uvedené nedostatky jistě najde svou cílovou skupinu.

SpinMe Alarm Clock
SpinMe Alarm Clock
 

Komentáře

dawidececk

z aplikace
20.8.2014 18:28

Takže otočit mobilem. To jde i v leže ;D

Davidx66

z aplikace
20.8.2014 19:01

jenom ho otočím na stolku

Bruk

z aplikace
20.8.2014 19:50

Super. Vážně funguje. Pro chytráky, co si myslí, že nějaké otočení na stolku pomůže: tak si to zkuste. A natočte se při tom. Chtěl bych vidět ty videa, jak se točíte na tom stolku společně s telefonem. V momentě, kdy zvednete prst z vyznačeného místa, otočení se vynuluje. Telefon musí být ve vodorovné poloze a displayem nahoru. Otočení je potřeba provést dvakrát za sebou ve stejném směru bez zvednutí byť jednoho prstu. Nesmí se ani pohnout mimo vyznačené body. Vyzkoušeno všemožné třepání, vypínání displaye, vynucené ukončení, přetočení displaye, nic nepomůže. Jedině se s telefonem dvakrát otočit, což v leže nějak moc nejde :-P

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

20.8.2014 20:55

Bruk:
Rozvička hnedka po ránu, to není nic pro mě :D Ale mají to zajímavě ošetřené, paráda :)

Faktuzmemegazacinatestvat

Faktuzmemegazacinatestvat

20.8.2014 21:01

Nezlobte se na mě, ale otočit se ihned po tom co vstanete 2x kolem vlastní osy = demence. Zmiňte se o tom doktorovi, zeptá se vás zda jste normální a uvědomujete si, jaké to může mít následky, i když to 150x vyjde v pohodě a cítíte se fit.

Libor Foltýnek

20.8.2014 21:29

Když vynechám, že to je fakt na hlavu, tak tyhle budíky vychází z premisy, že člověk bydlí doma sám nebo co. Představa, že s vyhrávajícím mobilem doma dělám otočky nebo běžím do koupelny sejmout QR kód a přitom budím celou rodiny, je fakt šílená :)

oldsoft

z aplikace
20.8.2014 21:35

Budík, kterej mě nutí skutečně vstát, je zrůdnost!

TLanda

TLanda 0

z aplikace
20.8.2014 22:00

libor: svatá pravda !
už se mi párkrát stalo, že mi u postele zvonil budík a já ho úplně zapomněl vypnout ( budík i pro ostatní) no a natož abych obehl byt s naplno zvonicim telefonem :-) csss

Davidx66

z aplikace
21.8.2014 1:09

otáčecí postel bez stavani

Davidx66

z aplikace
21.8.2014 1:17

No ale nevím jestli to vzbudí každého třeba soused měl ve zvonku na chodbě sirku od 1 hodiny ráno do 11:30 hod pak ji vyndal když ho to vzbudilo .když byl nakdákanej

Wallin

wallin 0

21.8.2014 12:03

pro mě, kterej ráno cestou na záchod trefí všechny futra co má doma, je tento cvik vskutku životu nebezpečný…

Ivo Rundt

z aplikace
21.8.2014 12:08

Význam budíků tohoto a obdobného typu prostě nechápu. Ale věřím že si najdou své uživatele. A jak už zde padlo, pokud by mě člen mé rodiny budil pobiháním po bytě se “vřískajícím” mobilem, brzo by si musel hledat své vlastní bydlení

Ivo Rundt

z aplikace
21.8.2014 12:26

Zapomněl jsem na

akagai

z aplikace
22.8.2014 2:35

Používám I can’t wake up a zkoušel jsem i jiné, v plné domacnosti to není problém, nastavení snížení hlasitosti, při plnění probouzecich úkolů, je samozřejmost. To jen tak na okraj, pro rypaly za každou cenu :-) Všechny jsem nezkousel, takže některý to asi nemá, ale stačí hledat ;-)

RSS (komentáře k článku)