TOPlist

Pozor na SMSky od „pošty“. Slibují balík, ale spíš o balík přijdete

Česká pošta SMS podvod balíček

Česká pošta začala své klienty varovat před novou vlnou opakujících se pokusů o podvody skrze falešné SMSky a e-mailové zprávy. Obsahem těchto podvodných sdělení výzva k otevření odkazu, pod kterým se má nacházet údajné dokončení posledních úkonů před převzetím či odesláním balíku. Ve skutečnosti se ale na cílové stránce nachází o zákeřný formulář, který se ptá například na údaje z platební karty. Jejich neopatrné vložení se pochopitelně často rovná dobrovolnému odevzdání vlastních úspor.

Podobných útoků se objevuje velké množství v různých formách. Ke konci února to byly zmíněné SMSky, od té doby už ale Česká pošta na svůj varovný web umístila několik dalších příkladů podobných pokusů o podvod. Podobné útoky probíhají i přes e-maily.

Česká pošta SMS podvod ukázka

Pokud někdy podobnou zprávu obdržíte, rozhodně dávejte pozor na případnou cílovou webovou adresu a hlavně – v rámci podobné komunikace rozhodně nikam nezadávejte údaje o vaší kartě. V případě odhalení této podvodné komunikace mají postižení zasílat informace na info@cpost.cz. Česká pošta v této věci spolupracuje s Policií České republiky.

Se kterými ze zmíněných podvodů jste se setkali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)