5 tipů na smartphone do 4000 Kč: Aby Vánoce stály za to a nebyly drahé

Vánoční rádce nahledovy obrazek – telefon do 4k

Vánoce jsem skoro za dveřmi a vy víte, že někdo z vašich blízkých potřebuje nový smartphone? Pak se přímo nabízí ho nějakým obdarovat. A že je takových blízkých více? Nebo si nemůžete dovolit šíleně utrácet za drahé top modely? Vůbec nevěšte hlavu. Existují totiž smartphony, které nejsou vůbec drahé, ale přesto za svou cenu nabídnou skvělou výbavu.

Naše redakce dala hlavy dohromady a můžeme vám tak přinést tipy na ty nejzajímavější smartphony, které pořídíte za tu nejnižší možnou cenu, tedy do 4000 Kč. A abychom to vzali popořádku, začneme u toho nejlevnějšího.

 

Pro milovníky čistého Androidu:

Vodafone Smart Prime 6

Telefony, které nosí na své zádi logo Vodafonu, jsou vždy horkým kandidátem ke koupi. Nejčastěji je pro Vodafone vyrábí některý z menších čínských výrobců, hlavní slovo ale při navrhování těchto smartphonů má právě červený operátor. Tento model vyrobilo čínské TCL (Alcatel) a nutno dodat, že se jedná o opravdu velice povedený kousek.

Za cenu 3 277 Kč nabídne Vodafone Smart Prime 6 opravdu mnoho. To ostatně dokazují i jeho specifikace, mezi které patří 5″ HD IPS displej nebo třeba procesor Qualcomm Snapdragon 410. Výhodou pak může být přítomnost čistého Androidu ve verzi 5.0, který je výborně optimalizovaný, a také podpora LTE nejen na frekvencích Vodafonu.

smartphone Vodafone Smart Prime 6

Specifikace

Vodafone Smart Prime 6

Pro lepší výdrž:

Lenovo A6000

Smartphone Lenovo A6000 patří mezi výraznější tváře v segmentu levných smartphonů. Může za to povedený design a výtečné zpracování. Lenovo také nabídne podporu většiny českých LTE frekvencí, s výjimkou 900 MHz Vodafonu. Zajímavý je také díky své výdrži na jedno nabití, která mnohdy dokáže přesáhnout dvoudenní výdrž.

Lenovo A6000 startuje na cenovce 3 589 Kč, přičemž výbava není vůbec k zahození. Ano, nabídne sice jen 1 GB RAM, ale prostředí je zde tak dobře odladěné, že byste ani při přechodu z dražších modelů nepoznali, že v rukou držíte smartphone za tuto cenu.

smartphone Lenovo A6000

Specifikace

Lenovo A6000

Pro více SIM karet:

Asus ZenFone GO

Pokud patříte mezi vlastníky více telefonních čísel, zajisté oceníte smartphone s podporou dvou SIM karet. Jedním z nich je i Asus ZenFone Go, který byl představen krátce před letošním veletrhem IFA. Asus ZenFone Go je smartphone, který sice nese rysy vlajkové lodě, přesto ale není tolik výrazný.

Za cenu 3 590 Kč získáte smartphone, který má vše potřebné. Výkon sice dodává již starší chipset Mediatek MT6580, systém je ale dobře optimalizovaný a chipset je tak v mnohém bohatě dostačující. Potěší přítomnost Androidu ve verzi 5.1 nebo 2 GB operační paměti. Bohužel ale chybí kompletní podpora sítí LTE. V případě této krásné ceny ale není co řešit.

smartphone Asus ZenFone Go

Specifikace

Asus ZenFone Go

Pro velké ruce:

Xiaomi Redmi Note LTE

Redmi Note byl prvním phabletem, který společnost Xiaomi vyrobila. Jenže mu něco chybělo a tak Xiaomi vydalo jeho následovníka, který se stal ve svém sektoru velmi žádaným. Tím, co mu chybělo, bylo především LTE. Zdaleka to ale není to jediné, co se v inovovaném modelu liší. Zatímco na výkonu přibylo, něco bylo i ubráno.

V porovnání s původním modelem tak zde chybí například slot pro druhou SIM kartu. Také se nepatrně snížila kapacita baterie. Naopak přidána byla podpora LTE a s tím souvisí i výměna chipsetu za dnes již opět trošku starší Qualcomm Snapdragon 400. Za cenu 3 899 Kč pak Xiaomi Redmi Note LTE nabídne i slušný 13Mpx fotoaparát a 2 GB RAM.

smartphone Xiaomi Redmi Note LTE

Specifikace

Xiaomi Redmi Note LTE

Pro stylaře:

Honor 4C

Pokud jste toho názoru, že smartphone musí být stylovým doplňkem, zkuste se poohlédnout po smartphonu Honor 4C. Jeho zpracování je na velmi dobré úrovni a design je jednoduše povedený. Obzvláště pěkně pak vypadá jeho zlatá varianta. Zároveň je asi tím nejzajímavějším smartphonem celého výběru.

Přednostmi Honoru jsou především pěkný vzhled, slušná výdrž na jedno nabití a poměr cena / výkon. O ten se stará osmijádrový procesor z dílny Huawei – HiSilicon Kirin 620 a 2 GB RAM. Bohužel asi žádný telefon není bezchybný, a tak i Honor 4C má svou pihu na kráse. Tou je zejména chybějící podpora kompletních frekvencí LTE. Pokud se ale podíváme na cenovku 4 117 Kč, lehce tento jediný nedostatek omluvíme.

smartphone Huawei-Honor-4C

Specifikace

Honor 4C

Vánoční rádce

Máte další nápady na zajímavé smartphony v podobné cenové relaci? Podělte se o ně v komentářích a pomozte dalším čtenářům vybrat ten pravý smartphone :-)

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)