Nevyhazujte peníze za Airpods. Sluchátka Funcl AI vyjdou na třetinu ceny

Sluchátka Funcl AI

Bezdrátová sluchátka Funcl AI nabízí bluetooth 5, aptX a slušnou výdrž baterie. Jejich cenovka je opravdu lákavá. A to ještě mají levnějšího sourozence W1, jenž v předobjednávce vyjdou jen na 19$.

Startup Funcl – nová štika ve sluchátkových vodách

Funcl založili veteráni ze zkušenostmi z Harman Audio, Foxconnu či Xiaomi. Dvojice jejich prvních sluchátek nabízí výborný poměr cena / specifikace. Začněme s lépe vybaveným modelem Funcl AI. Sluchátka využívají nového standardu bluetooth 5, podporují aptX od Qualcommu a dosahují rychlé odezvy (< 60 ms), takže se hodí i na hraní. Podporují několik chytrých asistentů včetně Google asistenta nebo Siri. Baterie dokáže sluchátka zásobit slušných 6,5 hodiny. Ke sluchátkům je dodávaná krabička na přenášení, přičemž zároveň slouží k jejich dobíjení. Jedno dobití krabičky vystačí na tři další dobití sluchátek. Celková výdrž pak dosáhne až na 24h. Sluchátka se pyšní certifikátem odolnosti IPX5 a váží 4,9g (jeden špunt).

 

Pokud máte hluboko do kapsy, tak vás možná více zaujmou levnější Funcl W1. Ty také nabídnou certifikaci IPX5 a připojení přes bluetooth 5, ale už nepodporují aptX a jejich latence je už docela vysoká (cca 150ms). Jsou alespoň o pírko lehčí – 4,4 gramu / špunt. Nižší je i kapacita na baterie, která činí 4,5h na jedno nabití a až 18h s krabičkou.

Funcl Wireless Headphones: Affordable Awesomeness

Funcl Wireless Headphones: Affordable Awesomeness

Doba dobíjení je u obou modelů stejná – 50 minut. Bohužel dobíjecí krabičky nesou starý microUSB konektor. Aktuálně lze sluchátka předobjednat na Indiegogo. Minimální částka byla překonána již první den. Dražší Funcl AI stojí 54 $, zatímco levnější Funcl W1 vyjdou na 19 $. Bohužel poštovné do ČR vyjde na 9$, takže Funcl W1 překročí 22€ bezcelní limit. S dopravným a připočteným DPH vyjde dražší model na cca 1500 Kč a levnější W1 na cca 650 Kč (+ poplatek za proclení). Distribuce sluchátek by měla začít ještě letos v prosinci.

Co říkáte na představená sluchátka? Bude mít s nimi Funcl úspěch?

Zdroj: indiegogo.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)