Skype pro Android: Jak vyřešit otravné problémy (návod)

Skype-Android-tablet

Skype je služba, která od počátku své existence změnila celý náhled na možnosti telefonování. I když mu konkurence roste závratnou rychlostí, pořád se drží na špičce v internetovém volání a komunikaci – ať už jde o jakoukoli platformu. Své uživatele však čas od času potrápí pěkně otravnými bugy. Pokud i vás sužuje špatná kvalita hovorů, nemůžete se přihlásit či aplikaci vůbec stáhnout, přečtěte si seznam častých chyb spolu s tipy, jak je odstranit.

Celková špatná kvalita hovoru a videa

Jestli máte pocit, že kvalita hovorů je vždy horší nebo tišší, když Skype přijmete jako normální hovor a telefonujete se smartphonem u ucha, pak máte pravdu. Je to celkem nečekaně problém proximity senzoru, který ztmavuje obrazovku i při normálních hovorech. Automatické vypnutí obrazovky ale nefunguje, pokud vyjedete ze Skype aplikace, což paradoxně způsobuje problémy s kvalitou hovoru. Řešení? Nedělejte na telefonu při volání nic jiného a vůbec nejlépe – používejte Skype pouze se sluchátky.

Je asi jasné, že čím lepší a stabilnější Wi-Fi připojení, tím lepší hovor bude. Proč tomu ale trochu nepomoct? Skype doporučuje pozavírat všechny aplikace, které v danou chvíli nepotřebujete. Nenechte běžet na pozadí datové žrouty jako třeba Facebook, Instagram nebo nepoužívaný prohlížeč.

Aplikace nejde nainstalovat, ačkoli místo v telefonu mám

Tento problém může nastat i u dalších aplikací. Android po sobě sám ne vždy uklízí, proto zůstatkové soubory mohou způsobovat paseku. Zkuste vyčistit cache, restartovat telefon a Skype znovu instalovat. Pokud stále trpíte na nemožnost aplikaci nainstalovat, budete se muset uchýlit k factory resetu.

Skype aplikace neustále padá

Jako první zavítejte do nastavení aplikace Skype a vypněte automatické přijímání hovorů. Pokud jste tak učinili nebo jste funkci nikdy nepoužili a problém stále přetrvává, zkuste vymazat všechna data aplikace spolu s cache v nastavení telefonu a Skype odinstalujte. Zařízení restartujte a stáhněte aplikaci znovu. Problém stále trvá? Chyba bude na straně Skypu s kompatibilitou vašeho telefonu. Nezbývá, než čekat na opravu bugu.

Skype

Nemůžu používat víc než jeden Skype účet

Jakmile se jednou do Skype přihlásíte, aplikace si nastaví automatické přihlašování – nemáte tak možnost se znovu dostat k přihlašovací tabulce. Používáte více Skype účtů a rádi byste mezi nimi měli možnost přepínat? Stačí vypnout v nastavení možnost Uložit moje heslo. Nyní se vám po každém spuštění aplikace zobrazí tabulka pro log in.

Nechodí mi žádné notifikace

Většinou stačí zapátrat v nastavení a notifikace znovu zapnout. Možná jste je vypnuli omylem. Podívejte se i do samotných informací o aplikaci a ujistěte se, že máte u Skype povoleno přijímání notifikací. Notifikace také nemusí fungovat, pokud nemáte Skype aktualizovaný na poslední verzi.

Nemůžu se přihlásit

S největší pravděpodobností používáte starší verzi aplikace. Pokud to není tento případ, Skype odinstalujte a po restartu nainstalujte znovu.

Pokud jste si založili účet na počítači nebo iOS prostřednictvím svého Facebooku, nejspíš vás při přihlašování v Android aplikaci zaskočí fakt, že zde se žádné tlačítko pro přihlášení skrze Facebook nenachází. Z Androidu se skutečně skrze Facebook vytvořený Skype nedostanete. Řešením je na počítači odpojit použitý Facebook účet, vytvořit si nový účet za pomocí klasického Skype jména nebo Microsoft účtu, a teprve potom ho s Facebookem propojit. Neztratíte tak žádné kontakty z předešlého účtu, budete mít však k dispozici přihlašovací údaje nezávislé na sociální síti.

Nemůžu si přizpůsobit vyzváněcí tón

Že Skype tuto možnost nenabízí? Omyl. S poslední verzí aplikace lze měnit vyzváněcí tóny pro jednotlivé kontakty. Stačí najet do konverzace osoby, které chcete přidělit unikátní vyzváněcí tón, a kliknout na tři tečky v pravém horním rohu. Vybrat si budete moci ze všech vyzváněcích tónů nacházejících se ve vašem telefonu.

Máte se Skypem jiný problém? Napište nám ho do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

AplikaceJan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (21)