Jak elegantně skrýt otvor v displeji? Stačí využít ikonu aplikace

elegantni skryti otvoru v displeji patent oppo

Otvor v displeji, nebo průstřel, jak tuto funkci některé společnosti nazývají, bude jeden z trendů roku 2019. Jde o další evoluci výřezu a stále více výrobců chystá vlastní řešení. Mezi nimi je i čínská společnost Oppo. Inženýři společnosti vymysleli zcela jednoduché řešení, jak by se mohl skrýt otvor v displeji. Jak ukázal nový patent, vytvoří kolem otvoru se selfie kamerou ikonku aplikace. Konkrétně půjde o aplikaci fotoaparátu.

Nový patent Oppo aneb jak jednoduše skrýt otvor v displeji

Nově publikovaný patent zaznamenal server LetsGoDigital. Uveřejněn byl teprve před několika dny. Zajímavé je to, že čínská společnost Oppo už v minulém roce dokázala vytvořit telefon, který nemá žádný výřez ani otvor v displeji. Místo toho se využívá vysunovací konstrukce. Jak ale ukazují i patenty, dočkáme se i telefonů s otvorem v displeji, což je bezpochyby levnější řešení.

oppo patent otvor v displeji aplikace ikona

V novém patentu můžeme vidět Oppo telefon s otvorem v displeji a několik ikon aplikací. V místech, kde se nachází otvor v displeji se selfie kamerou, je aplikace fotoaparátu. Samozřejmě půjde o rychlé spuštění fotoaparátu. Kromě domovské obrazovky by se ikony měly po provedení určitého gesta objevit i když máte zapnutou nějakou aplikaci. Není to poprvé, co jsme mohli vidět nějakou funkci u otvoru v displeji. Samsung podporuje gesta pro aktivaci fotoaparátu.

Jak se vám líbí řešení od společnosti Oppo?

Zdroj: letsgodigital.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)