#SklapniMobil: Samsung bude v adventu mírnit digitální závislost

Samsung sklapnimobil detox advent

Je vždy trochu úsměvné, když velké výrobní společnosti nepřímo odrazují od používání jejich produktů, nicméně i to patří k určité společenské odpovědnosti. Aktuálně se s takovou aktivitou vytasil Samsung, který spouští v Česku a na Slovensku pod názvem #SklapniMobil projekt Adventního kalendáře zdravého používání mobilu. Firmu prý motivují vyjádření samotných majitelů telefonů. Vlastní nedávný průzkum totiž tvrdí, že téměř polovina populace v produktivním věku a 71 % mladých lidí uvádí, že s mobilem tráví víc času, než by si sami přáli.

Co prozradil průzkum Samsungu?

Téměř polovina (47,5 %) Čechů se domnívá, že tráví u mobilního telefonu víc času, než by si přáli. Tento pocit má přitom o něco víc žen než mužů. Nejproblematičtější situace je však u mladé generace (18-26 let), která v podstatě už vyrostla s mobilem v ruce. Téměř tři čtvrtiny (71,5 %) jejích představitelů se svému mobilu věnuje víc času, než by chtěli a nadpoloviční většina (55,9 %) by z domova spíš než bez mobilu odešla bez peněženky.

Projekt #SklapniMobil svými tipy a podněty obohatili čeští i slovenští odborníci na duševní zdraví a digitální detox. Adventní výzva spočívá ve 24 jednoduchých denních úkolech, je otevřená od 1. do 24. prosince a přihlásit se do ní může prostřednictvím stránky sklapnimobil.cz každý. Bude se v ní i soutěžit. Každý den se otevře jeden snadný detox úkol, s jehož pomocí si může jednotlivec svůj vztah k používání smartphonu. Registrovaní účastníci dostanou od Samsungu výzvy e-mailem každý večer vždy pro nadcházející den, můžou na webu sledovat svůj pokrok, a navíc se zařadí do čtyř týdenních soutěží o telefony Galaxy Z Flip3 a Z Fold3.

Řekli byste o sobě, že používáte mobil moc často?

Zdroj: TZ Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)