TOPlist

Zvláštní fáma: Se skládacími telefony skončí dva známí výrobci

Oppo Find N3
  • Někteří výrobci se do oblasti skládacích telefonů teprve zapojují
  • Minimálně dvě velké čínské firmy ji však mají opustit
  • Důvodem je podle jihokorejské zprávy pokles tržního podílu

Aktualizace (20. 2. 2024, 18:26): V návaznosti na vydání tohoto článku nám mediální zastoupení společnosti Oppo zaslalo tiskové vyjádření, v němž vyvrací, že by jakkoliv měnila svůj přístup k vývoji skládacích telefonů. „Oddanost společnosti OPPO vzhledem k neustálému vývoji technologie skládacích smartphonů zůstává nezměněna. Pro aktuální informace můžete sledovat globální stránky OPPO a vyčkejte na oficiální vyjádření,“ uvedl výrobce.

Původní znění článku

Zatímco někteří výrobci na trh se skládacími telefony teprve přichází, ostřílené značky z něj mají odcházet. Alespoň to tedy tvrdí známý jihokorejský server Hankyung v nové zprávě, o jejíž důvěryhodnosti se dá pouze spekulovat. Dle zmíněného zpravodajského portálu totiž přestanou foldably vyrábět firmy Oppo a Vivo.

Hlavním důvodem pro toto náhlé rozhodnutí, které dosud nebylo oficiálně potvrzeno, a tudíž s ním musíme nakládat jako s každou jinou fámou, má být výrazný pokles podílu na trhu se skládacími telefony. Dalším faktorem má být určitý strach ze sílící konkurence v podobě společnosti Huawei, která se po pádu v důsledku uvalení amerických sankcí roku 2020 začíná postupně stavět na nohy.

Kdy přesně by měly Oppo a Vivo s foldably skončit, Hankyung neuvedl. Druhá zmíněná značka nicméně v současné době pracuje na řadě X Fold 3, která se údajně představí příští měsíc.

Některá zahraniční média (například Wccftech anebo Techlusive), která zprávu od listu Hankyung přejala, píší, že oblast skládacích telefonů opustí také firma OnePlus. Žádný ze strojových překladů originálního článku psaného v korejštině nám ale o OnePlus nepředložil jedinou zmínku, takže bych se osobně spíš přiklonil k tomu, že jde o chybu. Po nečekaném úspěchu skládačky OnePlus Open by navíc bylo přinejmenším podivné, kdyby hodil flintu do žita zrovna tento výrobce.

Hankyung mimo jiné přinesl podrobnosti o takzvaném „tri-foldu“ z dílny Huaweie. Půjde o skládací zařízení disponující dvěma panty, což jej rozdělí na tři části (aktuální skládací telefony, vybavené jedním kloubem, jsou rozdělené na dvě poloviny). Úhlopříčka tohoto telefonu – nebo možná spíš tabletu – má měřit 10 palců.

Jakou máte zkušenost se skládacími telefony?

Zdroj: Hankyung

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)