Menu

Skládací telefony můžou nahradit PC, tvrdí šéf Huawei. Z jakého důvodu?

Huawei je jedna ze společností, která se chystá na skládací telefony. Dočkat bychom se jich měli v příštím roce. Společně se Samsungem patří k těm firmám, které se vyjadřují nejčastěji. Naposledy na veletrhu IFA Huawei opět potvrdil, že se tento telefon chystá. Nyní šéf společnosti Richard Yu opět řekl několik zajíamvých informací. Pro deník Die Welt řekl, že skládací telefony můžou nahradit notebooky.

Skládací telefony jsou perfektní zařízení pro nahrazení počítačů, říká šéf Huawei

Generální ředitel společnosti Huawei poskytl rozhovor německému deníku Die Welt. Téma se stočilo i na chystané ohebné mobily. Dostal otázku, zda si myslí, že existuje dostatek komerčních využití pro taková zařízení. Richard Yu odpověděl, že určitě. Skládací telefony vidí jako perfektní zařízení, které můžou nahradit notebooky.

“Proč stále používáme PC? Pravděpodobně proto, že displeje chytrých telefonů jsou příliš malé. Změníme to se skládacími a ohebnými displeji,” řekl mimo jiné Yu.

skladaci telefon ohebny displej huawei nahradi pc

I když je pravda, že chytré telefony se stávají stále více technologický pokročilejšími a lidé se na ně spoléhají více a více. Je těžké uvěřit tomu, že chytré telefony nahradí PC. Stačí se podívat na tablety, o kterých se ještě pár let zpátky hovořilo jako o ideální náhradě za PC. To se ale nestalo a v blízké budoucnosti se nedá očekávat, že by se něco podobného stalo u telefonů. Výrobci se spíše dívají na to, aby dokázali vytvořit produkci s inovacemi, zapomínají ale na jejich praktičnost při každodenním používání.

Pokud by měly chytré telefony nebo případně i ty tablety nahradit PC, tak musí být v první řadě pro Android i iOS k dispozici alternativní a stejně kvalitní aplikace, jako má Windows nebo MacOS. Apple má v tomto odvětví nakročeno lépe než Android, i tak ale stále chybí velké množství alternativ pro iOS, které by dokázaly zcela nahradit “velké” programy z Macu.

Jak vnímáte slova šéfa Huawei vy? Myslíte si, že skládací telefony nahradí PC?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Douby

Jiří Doubravský -1

14.9.2018 9:43

Divím se sám jak strašně málo notebook používám poté co jsem začal aktivněji využívat android telefon/tablet v kombinaci s hodinkami. Nechci tu tvrdit, že notebooky s operačními systémy windows/linux/macosx jsou telefony a tablety zcela nahraditelné po funkční stránce, ale je třeba rozlišovat účely využití. Něco jiného je běžná konzumace obsahu a něco jiného expertní činnost v práci. Je řada aplikací které souvisí především s IT profesemi grafiků, programátorů, CAD designerů, atd atd kteří na tabletu prostě nenajdou aplikace které potřebují ke své práci, no ale k tomu přece není notebook ani zdaleka optimální forma a stolní počítač ideálně se dvěma nebo třemi monitory je mnohem vhodnější. Takže notebook už jaksi leží ve vzduchoprázdnu využitelnosti, na jednoduché věci je už prostě mnohem praktičtější dotykový telefon/tablet a pro expertní činnost je zase příliš nepohodlný a ne každý nutně potřebuje vyměnit pohodlí křesla a 3 monitorů s oblíbenou 3D myší za jakousi relativně zbytečnou mobilitu při programování či navrhování hřídele. Na notebook se tak prakticky jen práší – bohužel, nebyl nejlevnější ale z praktického pohledu už zkrátka má stále méně a méně využití.

Libb

Libb 82

14.9.2018 10:06

Vidím to stejně jako Jiří Doubravský. Nějaký notebook doma mám a ani nevím kde. Používám mobil, hodinky a na filmy v posteli tablet. Občas notebook chybí, třeba na dovolené, kde jsem si neměl moc jak udělat zálohu fotek, přece jen Windows jsou Windows, ale výše zmíněná kombinace je dostačující.

Ss

ss 9

14.9.2018 11:03

Tak ja na notebook nedam dopustit. Vykonny notas, dock, velke externi displeje, bezdratove periferie, mobilita – nemuzu si stezovat. Plus mobil, pochopitelne a data v cloudu.
Nicmene jednim dechem dodavam, ze stejne jako notasy vytlacily klasicka PC v casu (kdo by to pred 20 lety rekl…), i notebooky budou nahrazeny. Je to jen o tech aplikacich nutnych pro 80% uzivatelu – tzn. internet, mail, media, office, socialni site. Staci jen zlevnit a dostatecne rozsirit odpovidajici HW plus moznost nejlepe bezdratoveho bezproblemoveho a rychleho prenosu obrazu a zvuku do zobrazovacu.
S Dexem od Samsungu se uz da trochu pracovat, Huawei ma tez pouzitelne (a levnejsi) reseni. Pro precteni a napsani par mailu, shlednuti youtube nebo facebooku nekde na hotelu na TV je to naprosto dostatecne.

Jakub33

jakub33 3

14.9.2018 11:06

Notebook může ve většině případů nahradit desktop, ale mobil nemůže plnohodnotně nahradit notebook. To je snad naprosto jasné…

Kleinak

kleinak -3

14.9.2018 21:16

Je to o potřebách uživatele. Já osobně bez noťasu ani ránu a nahradit to telefonem, děkuji, masochysta nejsem. Vyhledávat a něco shánět na telefonu, to je fakt o nervy, stahování filmů, fotek, videí, to snad ani na tabletu nejde a je toho víc, děkuji, na notebok nedám dopustit.
Dívat se v posteli na film, tak ten nesleduji ani na noteboku, na to mám projektor 3D a zvuk DTS 5.1, nebo 7.1.
Hudbu poslouchám nejraději v autě nebo na HiFi aparatuře.
Nejsem konzument, když se chci na něco podívat, nebo poslechnout, tak chci kvalitu a to nenahradí nic z těch tří, ani noťas, tablet a telefon už vůbec ne.
Za mě rozhodně tyhle věci nepotřebuji, když je volno, raději rodina , sport, kultůra k tomu nepotřebuji ani telefon.
Když tak poslouchám a čtu, dost lidí hrozně zlenivělo, hlavně jak to mají až pod nos. A bude hůř.

Mli

Michal Lenc 1

15.9.2018 10:22

Telefon nemá klávesnici a má malý displej. Nevím jak by mohl nahradit notebook.

RSS (komentáře k článku)