Skládací telefony můžou nahradit PC, tvrdí šéf Huawei. Z jakého důvodu?

skladaci telefony huawei nahradi pc

Huawei je jedna ze společností, která se chystá na skládací telefony. Dočkat bychom se jich měli v příštím roce. Společně se Samsungem patří k těm firmám, které se vyjadřují nejčastěji. Naposledy na veletrhu IFA Huawei opět potvrdil, že se tento telefon chystá. Nyní šéf společnosti Richard Yu opět řekl několik zajíamvých informací. Pro deník Die Welt řekl, že skládací telefony můžou nahradit notebooky.

Skládací telefony jsou perfektní zařízení pro nahrazení počítačů, říká šéf Huawei

Generální ředitel společnosti Huawei poskytl rozhovor německému deníku Die Welt. Téma se stočilo i na chystané ohebné mobily. Dostal otázku, zda si myslí, že existuje dostatek komerčních využití pro taková zařízení. Richard Yu odpověděl, že určitě. Skládací telefony vidí jako perfektní zařízení, které můžou nahradit notebooky.

“Proč stále používáme PC? Pravděpodobně proto, že displeje chytrých telefonů jsou příliš malé. Změníme to se skládacími a ohebnými displeji,” řekl mimo jiné Yu.

skladaci telefon ohebny displej huawei nahradi pc

I když je pravda, že chytré telefony se stávají stále více technologický pokročilejšími a lidé se na ně spoléhají více a více. Je těžké uvěřit tomu, že chytré telefony nahradí PC. Stačí se podívat na tablety, o kterých se ještě pár let zpátky hovořilo jako o ideální náhradě za PC. To se ale nestalo a v blízké budoucnosti se nedá očekávat, že by se něco podobného stalo u telefonů. Výrobci se spíše dívají na to, aby dokázali vytvořit produkci s inovacemi, zapomínají ale na jejich praktičnost při každodenním používání.

Pokud by měly chytré telefony nebo případně i ty tablety nahradit PC, tak musí být v první řadě pro Android i iOS k dispozici alternativní a stejně kvalitní aplikace, jako má Windows nebo MacOS. Apple má v tomto odvětví nakročeno lépe než Android, i tak ale stále chybí velké množství alternativ pro iOS, které by dokázaly zcela nahradit “velké” programy z Macu.

Jak vnímáte slova šéfa Huawei vy? Myslíte si, že skládací telefony nahradí PC?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)