Nečekané využití skenování tváře: Zabrání závislosti dětí na telefonech?

skenovani tvare deti hry

Závislost na mobilních hrách se u mladistvých neustále zvyšuje. Největší problém mají v Číně, kde už zavádějí různá opatření. Už v minulosti jme mohli vidět v Číně různé netradiční kontroly hraní. Jako například odemykání času do her podle známek ve škole. Nyní herní gigant Tencent, který vydává hry i v Evropě přišel s dalším netradičním řešení. Využívat se bude skenování tváře, které pozná, jestli hry hraje dospělý člověk nebo dítě.

Skenování tváře před hraním. Tencent tuto funkci zavadí do svých her

Tencent hry jsou hodně oblíbené a děti se na nich stávají návykové. Došlo to tak daleko, že multiplayerové hry v Číně mají časové limity. Po konci limitu nemůže už dítě hru hrát, dokud se časovač neresetuje. Čínská vláda některé hry přirovnává k drogám, proto se Tencent snaží hledat nové způsoby, jak se se zákazy vyrovnat.

skenovani tvare

V loňském roce se začala zavádět politika, že děti pod 12 let můžou hrát maximálně hodinu denně. Starší děti pak dvě hodiny. To ale samozřejmě moc dobře nefungovalo a děti jednoduše tohle nařízení obcházely. Proto se začnou dělat kontroly pomocí skenování tváře.

Po rozpoznání se analyzuje obličej hráče a zjistí se jeho věk. Od nové funkce si slibují, že nebude tak jednoduchá na obejití a děti tak budou dodržovat maximální stanové hodiny pro hraní na telefonu. Není to poprvé a pravděpodobně ani naposledy, kdy se v Číně používají moderní technologie podobným způsobem, například ve velkém se instalují do ulic kamery s rozpoznáním obličejů.

Co říkáte na tuhle kontrolu věku?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)