Signal testuje tajné platby v aplikaci. Nikdo neuvidí, komu platíte. Jak to bude fungovat?

signal platby v aplikaci

Komunikační aplikace Signal je známá, protože poskytuje uživatelům naprosté soukromí a nesbírá o nich žádná data. Signal teď testuje možnost nabídnou platby v aplikaci. Zásadním prvkem má být samozřejmě naprosté soukromí takové transakce. Jak bude fungovat placení v aplikaci Signal?

Signal se stal v poslední době velkým konkurentem WhatsAppu. Poté co se WhatsApp plně spojit s FaceBookem tak raketově stoupla obliba Signalu, protože uživatelé hledali větší míru soukromí. Aplikace proto rozšířila i mezi politiky a další skupiny, které se bojí vyzrazení svojí komunikace.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger
platby v aplikaci

Vývojáři aplikace Signal teď testují platby ve svojí aplikaci. Platební záznamy jsou dalším velkým tématem v oblastí soukromí. Nová betaverze aplikace používá protokol MobileCoin, který umožňuje vytvořit digitální peněženku a podporuje platby s kryptoměnou zvanou MOB. MobileCoin je údajně navržen tak aby Signal neměl žádný přehled nad platbami, které uživatel provede. Všechny prostředky mohou být také prý přesunuty do jiné aplikace, pokud chce uživatel odejít. Signal zatím testuje platby v aplikaci jen v UK, ale globální spuštění má přijít už brzy.

Jak často byste využili možnost platit tajně?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)