Signal má teď funkci, se kterou můžete ostatní umlčet

Signal omezení odesílání zpráv mluvení

Komunikátor Signal zažívá v posledních měsících velmi vydařené období. I díky nemalým trablům konkurenčního WhatsAppu u něj zakotvila spousta nových uživatelů, kterým záleží na větším soukromí či bezpečnosti. Vývojáři této aplikace přitom neustále doplňují další zajímavé funkce, aby udrželi tempo nejen se “zeleným” kecálkem od Facebooku. Jednou z posledních novinek, která je inspirována i Telegramem, je omezení odesílání zpráv či možnosti mluvení ve skupinové konverzaci.

Nová funkce umožňuje administrátorům skupiny nastavit, zda mohou i ostatní členové přispívat do chatu svými příspěvky, nebo zda mohou při společných hovorech mluvit. Tyto speciální skupiny, v originále nazvané “announcement groups”, jsou tedy určené pro situace, kdy se hodí jednostranné sdělování informací. Příkladem může být rychlá komunikace od šéfa k zaměstnancům nebo od trenéra k jeho svěřencům.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Tento druh skupiny má sice svůj vlastní název, ale v Signal aplikaci (je k nalezení od verze 5.22 už i v ČR) se přímo v tomto režimu nespouští jako nová. Jde o běžnou hromadnou konverzaci, ve které pouze administrátor (zakladatel) v Nastavení skupiny > Oprávnění > Odeslat zprávy zvolí požadovanou variantu.

S kým byste nejraději komunikovali tímto stylem?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)