Sharp představil první telefon se dvěma výřezy. Líbí se vám takový design?

sharp telefon dva vyrezy

Nedávno jsme psali o tom, že kvůli chybě měly Pixel 3 telefony dva výřezy. U nově představeného Sharp telefonu už se nejedná o chybu. Japonská společnost dnes představila nový telefon s názvem Aquos R2 Compact, který má dva výřezy.

Sharp Aquos R2 Compact je prémiový telefon s netradičním designem

Japonský Sharp často přichází s designovými novinkami a nějakým způsobem se snaží odlišit od konkurence. V Evropě o telefonech značky Sharp tolik neslyšíme, protože se společnost zaměřuje v tomto segmentu hlavně na domovský trh. Nový vlajkový model Aquos R2 Compact je přesně tím výstředním telefonem, který od Sharpu čekáte.

sharp aquos r2 compact

Displej na přední straně má 5,2 palce, jde o IGZO LCD panel s rozlišením 2280 x 1080 pixelů. Zajímavé je na tom použití dvou výřezů. Na vrchní straně je jeden výřez pro selfie kameru. To není nic neobvyklého, mnoho telefonů má podobný design. Spodní strana displeje už je ale poměrně unikátní, ve druhém výřezu se nachází čtečka otisků prstů. Proč se Sharp rozhodl pro tohle řešení, nám není jasné.

AQUOS R2 compact CONCEPT MOVIE

AQUOS R2 compact CONCEPT MOVIE

Zajímavé je ale to, že o výkon se stará Snapdragon 845, který doplní 4GB RAM. Nechybí ani poslední verze Androidu 9 Pie. Bohužel telefon má poměrně malou kapacitu baterie, pouze 2 500 mAh. Do prodeje se telefon dostává během příštího roku. Cena prozatím nebyla odhalena.

Jak se vám Sharp Aquos R2 Compact líbí?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)