Přijde Samsung o monopol? Sharp vstoupil na trh s OLED displeji

sharp aquos zero s oled displeji

Pokud se řeknou OLED displeje, tak se většina ihned vzpomene na Samsung. Tato korejská společnost má na tomto trhu v podstatě monopol. Na druhém místě je LG, které už má ale oproti Samsungu minimální podíl. Další společnosti samozřejmě také tvoří OLED panely, jejich zastoupení na trhu už je ale téměř nulové. Brzy se ale čísla můžou razantně promíchat. Na trh s OLED displeji totiž dnes oficiálně vstoupil japonský Sharp.

Japonský Sharp své telefony vybaví OLED displeji. Zároveň je nabídne konkurenci

Nové OLED displeje Sharp se nejprve objeví v jejich telefonech. Tím prvním bude Aquos Zero, o kterém si povíme více v závěru zprávy. Japonská společnost Sharp už dodává LCD displeje, a to i třeba společnosti Apple. Přesun k OLED displejům už byl ale z jejich strany nevyhnutelný. OLED má oproti LCD výhody v ohebnosti anebo třeba lepší zobrazení černé. Jeden z mínusů OLED panelů je jejich vyšší výrobní cena.

sharp oled displej

I z toho důvodu je vidíme většinou jen u dražších telefonů. Výjimkou je Samsung, který své Super AMOLED displeje dává i do telefonů střední a nižší třídy. Sharp již investoval více než půl miliardy dolarů do vývoje OLED panelů, což je stále mnohem méně, než se původně plánovalo. Kvůli této zprávě se mírně upozadil nový vlajkový model Sharp s názvem AQUOS Zero.

【AQUOS zero】CONCEPT MOVIE

【AQUOS zero】CONCEPT MOVIE

Novinka má 6,2 palce velký OLED displej s rozlišením 2992 x 1440 pixelů. O výkon se stará Snapdragon 845, který doplňuje 6GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 3 130 mAh. Hlavní fotoaparát má 22,6 MPx, přední selfie kamera 8 MPx. Do prodeje se dostává nejprve v Japonsku, dostupnost ve zbytku světa nebyla oznámena.

Myslíte si, že Sharp dokáže zamávat trhem s OLED displeji?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)