TOPlist

Seznam spouští vlastní Jízdní řády. Pubtran dostal aktualizaci

jízdní řády seznam

Seznam dnes oznámil spuštění beta verze Jízdních řádů, které propojují s mapami. Webová služba Jízdní řády se tak přidává k aplikaci Pubtran, která dostává aktualizaci s jedním překvapením.

Jízdní řády od Seznamu podporují evropské destinace

Hlavní výhoda těchto jízdních řádů je v tom, že se Seznam může spolehnout na své mapové podklady a dále to využít u vyhledávání spojů. Lidé se můžu rovnou podívat na informace i trasu, počítá se také s pěšími přesuny a přesnou pěší trasou. S tím také souvisí to, že není potřeba znát název zástavky, stačí zadat, kam se chcete dostat a Jízdní řády ukážou nejbližší zastávku. Nechybí různé možnosti nastavení hledání, jako třeba způsob dopravy, opačný směr, nebo uložení hledání.

JR_hledani spoje

Jízdní řády jsou dostupné přímo na hlavní stránce Seznamu. Kompletní data jsou prozatím například v Jihomoravském kraji, v Praze či Plzni, a to díky přímé spolupráci. Navíc zde jde vidět i zpoždění v reálném čase. Na některých místech v ČR nemusí být dostupné tak detailní informace. Není zrovna jednoduché data získávat, jak vysvětluje produktový manažer Jan Štěpán.

„Rozhodli jsme se vybudovat konkurenci dosud jedinému celorepublikovému hráči. Ten podle nás dlouhodobě zneužívá fakt, že má exkluzivní data, a dále je nezveřejňuje správně, přestože mají být ze zákona otevřená. Uzavíráme smlouvy s jednotlivými dopravci, abychom veřejně dostupná data průběžně doplňovali a mohli tak poskytovat lidem co nejlepší službu. Zároveň jsme připraveni obratem jakékoliv další dopravce do našich dat přidávat. Proti podle nás nelegálnímu chování společnosti CHAPS budeme nadále bojovat všemi dostupnými prostředky.”

Novou aktualizaci dostala i aplikace Pubtran. Nově si v ní můžete připnout jednotlivé spoje do notifikační lišty, ukazuje informace o výlukách, rychlý přesun prstem mezi spoji nyní funguje i v detailním spojení a posledním bonusem je možnost koupit SMS jízdenku.

Pubtran
Pubtran

Používáte Pubtran? Vyzkoušíte i webové Jízdní řády?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)