Menu

Seznam spouští vlastní Jízdní řády. Pubtran dostal aktualizaci

Seznam dnes oznámil spuštění beta verze Jízdních řádů, které propojují s mapami. Webová služba Jízdní řády se tak přidává k aplikaci Pubtran, která dostává aktualizaci s jedním překvapením.

Jízdní řády od Seznamu podporují evropské destinace

Hlavní výhoda těchto jízdních řádů je v tom, že se Seznam může spolehnout na své mapové podklady a dále to využít u vyhledávání spojů. Lidé se můžu rovnou podívat na informace i trasu, počítá se také s pěšími přesuny a přesnou pěší trasou. S tím také souvisí to, že není potřeba znát název zástavky, stačí zadat, kam se chcete dostat a Jízdní řády ukážou nejbližší zastávku. Nechybí různé možnosti nastavení hledání, jako třeba způsob dopravy, opačný směr, nebo uložení hledání.

JR_hledani spoje

Jízdní řády jsou dostupné přímo na hlavní stránce Seznamu. Kompletní data jsou prozatím například v Jihomoravském kraji, v Praze či Plzni, a to díky přímé spolupráci. Navíc zde jde vidět i zpoždění v reálném čase. Na některých místech v ČR nemusí být dostupné tak detailní informace. Není zrovna jednoduché data získávat, jak vysvětluje produktový manažer Jan Štěpán.

„Rozhodli jsme se vybudovat konkurenci dosud jedinému celorepublikovému hráči. Ten podle nás dlouhodobě zneužívá fakt, že má exkluzivní data, a dále je nezveřejňuje správně, přestože mají být ze zákona otevřená. Uzavíráme smlouvy s jednotlivými dopravci, abychom veřejně dostupná data průběžně doplňovali a mohli tak poskytovat lidem co nejlepší službu. Zároveň jsme připraveni obratem jakékoliv další dopravce do našich dat přidávat. Proti podle nás nelegálnímu chování společnosti CHAPS budeme nadále bojovat všemi dostupnými prostředky.”

Novou aktualizaci dostala i aplikace Pubtran. Nově si v ní můžete připnout jednotlivé spoje do notifikační lišty, ukazuje informace o výlukách, rychlý přesun prstem mezi spoji nyní funguje i v detailním spojení a posledním bonusem je možnost koupit SMS jízdenku.

Pubtran
Pubtran
Developer: Seznam.cz, a.s.
Price: Free

Používáte Pubtran? Vyzkoušíte i webové Jízdní řády?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

ablorhm

31.7.2017 14:59

V čem je lepší/horší než aplikace IDOS?

policak

31.7.2017 15:30

Zkus jsem to a zatím není důvod opustit IDOS. Na stejné zadání vypadla ze Seznamu trasa s jedním přestupem, zcela zbytečným navíc, ke všemu ho ještě naplánuje s minutovým rozestupem a výslovně uvede, že vzdálenost zastávek je 2 minuty pěšky. Čili už předem víte, že to nestihnete. Zatím bych se na něj vůbec nespoléhal.

Martin Velký

31.7.2017 18:06

Až bude IDOS nebo Pubtran offline tak to bude super

pRo_lama

31.7.2017 19:17

Zatiaľ nič lepšie ako CG Transit som nenašiel. ;)

Technek

technek 0

1.8.2017 13:08

Proč pořád offline? Současnost je online – zpoždění, výluky, objednání jízdenek, mapa spoje..

Flamb38

2.8.2017 10:58

technek: V Praze v podzemí je to problém. Pak jsou ještě lidi, co mají vyplá data, a zapínají je jenom když chtějí být online pro facebook atd. Ve městě hledáš spojení pořád, pokud nejdeš vyloženě pěšky. Mluvím samozřejmě z vlastní zkušenosti, ale troufnu si říct, že to takhle má víc lidí. Ty offline řády jsou pak hodně pohodlná věc, když kvůli tomu nemusíš zapínat data.

majxik09

2.8.2017 15:15

Flamb38: No nejsem si moc jist offline verzi u MHD, kde jsou pravidelne nejake zmeny.

RSS (komentáře k článku)