Hra Sežeňte ovečky: poznejte s dětmi zajímavá místa a vyhrajte

Sežeňte-ovečky

Máme tu polovinu letních prázdnin a vy už nevíte, jak zabavit své rozpustilé ratolesti? Společný čas můžete strávit návštěvou zajímavých míst. Jenže jak děti motivovat? Zapojte je do prázdninové hry České televize Sežeňte ovečky, kde mohou vyhrát zajímavé ceny!

Obsah článku

Co aplikace Sežeňte ovečky slibuje?

Subjektivně vzato je popisek v Obchodě Play docela „odfláknutý“. Dočtete se v něm pouze následující: „Hrajete prázdninovou hru České televize? S aplikací Sežeňte ovečky si můžete ukládat získaná hesla rovnou během výletu. Za odeslaná hesla získáte s aplikací kromě karet s nalezenými ovečkami i virtuální samolepky k vyzdobení svých fotek.“

Dle našeho názoru úplně chybí zmínka o pointě celé hry, kterou je návštěva zajímavých míst. Stejně tak tu není ani slovo o možnosti výhry jedné z 1100 cen, což je možná poněkud škoda. Pokusíme se vystihnout celý princip alespoň v naší recenzi.

Sežeňte ovečky: Už víme, kde jsou ovečky z Déčka!

Sežeňte ovečky: Už víme, kde jsou ovečky z Déčka!

Jak aplikace funguje v praxi?

Zatímco popisek v Obchodě Play je trošku „zanedbaný“, samotná aplikace uvádí do hry jednoduchou a jasnou formou průvodce. Vaším úkolem tedy bude navštívit tři místa – takzvaná stanoviště. Jedná se například o zámky, informační centra, muzea a další lokace, kam s dítětem můžete vyrazit nejen kvůli hře, ale třeba na zajímavou exkurzi.

V rámci hry jsou stanoviště rozdělena na zelená a červená. Zelená stanoviště jsou dostupná na bezplatných místech, určených GPS souřadnicemi. Najdete zde plastovou schránku s logem, ve které naleznete heslo. Toto provedení vzdáleně připomíná hru geocaching, což je mimochodem další způsob, jak můžete vytáhnout děti ven.

Červená stanoviště patří institucím, do kterých se za vstup platí. Peněženku ale můžete nechat v kapse – na těchto místech si na pokladně vyžádáte leták soutěže s vytištěným heslem. Hesla zadáváte do aplikace, čímž prokazujete, že jste navštívili dané stanoviště.

Přehled stanovišť najdete na oficiálním webu v podobě seznamu nebo interaktivní mapy. Úkolem je navštívit tři místa, přičemž alespoň jedno musí být červené a alespoň jedno zelené.

Mapa míst hry Sežeňte ovečky Mapa míst hry Sežeňte ovečky

Registrace a hra

K tomu, abyste mohli shánět ovečky, potřebuje potomek (hra je omezena na děti do 15 let) Déčko účet, který mu můžete přímo v aplikaci založit. Při registraci je požadována přezdívka, heslo, e-mail rodiče, informace o ročníku ve škole a pohlaví.

V aplikaci je hlavním navigačním prvkem postranní nabídka. V sekci Hesla najdete informaci o počtu odeslaných hesel, případně můžete vložit a odeslat další, právě získané či se podívat na již odeslaná.

V nabídce Mapa je dle očekávání interaktivní mapa stanovišť s jejich popisy. V roli rodiče bychom však ocenili možnost rychlé navigace na zvolené místo, která bohužel chybí.

V sekci Fotky a Samolepky může dítě pořizovat a doplňovat fotografie z výletů samolepkami. Na začátku je k dispozici jen základní sada pěti samolepek, ale další lze získat za odeslaná hesla. Sekce Karty míří na malé sběratele, kterým dovoluje sbírat za odeslaná hesla virtuální kartičky s ovečkami.

Resumé

Projekt Sežeňte ovečky je dobrý nápad, jak vytáhnout děti i jejich rodiče ven – ať už od televizorů, monitorů, tabletů či mobilních telefonů. Kromě sbírání kartiček a samolepek může být motivací možnost vyhrát jednu z cen (10 stavebnic LEGO, 100 plyšových ovcí a 1000 sad karetní hry kvarteto – viz pravidla hry).

Aplikace sama o sobě nevypadá špatně, její rozhraní odpovídá současným trendům, snad jen s ohledem na cílovou skupinku by mohlo být o něco „hravější“. Z hlediska funkcí však nabízí vše, co budete ke shánění oveček potřebovat.

Aplikace pro Android je v Obchodě Play od konce školního roku a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc stažení. Instalační balíček velký poměrně masivních 52 MB můžete použít na telefonech s Androidem 4.4 a novějším. K dispozici je také verze pro iOS.

Sežeňte ovečky
Sežeňte ovečky
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)