TOPlist

Kdo použije supersenzor Sony LYT-900? Stopa vede do Asie!

Sony LYT-900
  • Senzor Sony LYT-900 má být jedničkou v roce 2024
  • Spoléhat na něj budou pouze nejdražší a nejvybavenější telefony
  • Senzor by se měl objevit v Xiaomi 14 Ultra, jiný výrobce už jeho použití potvrdil

Oficiální představení Sony LYT-900 už máme za sebou, na první fotografie z telefonů s tímto senzorem si ale budeme muset ještě počkat. Můžeme ale předpokládat, že v roce 2024 budou snímky z těchto telefonů patřit k naprosté špičce.

Už dlouho se spekulovalo, že senzor použije Oppo ve své chystané řadě Find X7. Spekulace nyní ukončil samotný výrobce, který na sociální sítí Weibo publikoval obrázek, kterým chystané použití senzoru potvrdil. Máme se na co těšit!

Sony LYT-900

Kvalitní senzor je ale samozřejmě jen jedním z dílů celé skládačky, neméně důležité je samotné odladění fotoaparátu jako celku. Ostatně většina výrobců v dnešní době spoléhá na senzory od společnosti Sony, ale každá z nich dokáže z těchto senzorů vymáčknout jiný výsledek.

Někdo dokáže potenciál využít téměř na maximum, jiní na fotoaparátech ještě musí zapracovat. Ostatně právě fotoaparát je za mě jednou z nezodpovězených otázek u řady Nubia RedMagic 9, jinak se mi telefony svou výbavou a designem hodně líbí. Ale telefon bez špičkového fotoaparátu bych už v roce 2024 nechtěl.

Těšíte se na telefony se senzorem Sony LYT-900?

Zdroj: weibo

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)