Sennheiser PXC 550 recenze: Povedená sluchátka s aktivním potlačením hluku

sennheiser pxc 550 recenze

Pokud často cestujete letadlem, ale i třeba vlakem či metrem, tak jste určitě přemýšleli o koupi sluchátek s aktivním potlačením hluku. My zde jedny takové máme na recenzi, a to Sennheiser PXC 550. Tato bezdrátová sluchátka nenabízí pouze potlačení hluku, nabízí i jiné zajímavé funkce a propojení s telefonem. Pojďme se na ne podívat blíže. 

Obsah recenze Sennheiser PXC 550

Obsah balení Sennheiser PXC 550

V balení těchto sluchátek se nachází poměrně bohaté příslušenství. Kromě samotných sluchátek, jsou to pak redukce, jedna pro připojení do systémů na palubách letadel, další pro 6,3mm konektor. Nechybí ani kabely. Jednak microUSB pro nabíjení a propojení s počítačem, a pak také audio kabel s 3,5mm konektorem. V neposlední řadě nechybí ani literatura v podobě manuálů a potěší také cestovní pouzdro, kde můžete schovat sluchátka i s kompletním příslušenstvím.

Sennheiser PXC 550 obsah baleni

Vzhled a dílenské zpracování sluchátek PXC 550

Když se na sluchátka Sennheiser PXC 550 podíváte, tak rozhodně neevokují dojmem, že jde o prémiová sluchátka za několik tisíc korun. Chybí nějaké kovově výrazné a lesklé prvky, místo toho jsou sluchátka pokryta černým plastem. Jestli je to plus nebo mínus necháme na každém z vás, je to hodně subjektivní. A to z toho důvodu, že i když je hodně částí sluchátek pokryto plastem, tak zpracování je perfektní.

Sennheiser PXC 550 2018

Sluchátka jsou skládací, čehož si využívá i u jejich zapínání či vypínání. Sluchátka se zapnou otočením mušlí do klasického tvaru sluchátek, pokud je otočíte nazpět, tak se vypnou. Hlavový most je pevný, čemuž pomáhá kov uvnitř, navenek je ale most polstrovaný. Potěší to, že jde hodně vytáhnout, takže i lidé s větší hlavou nebudou mít problém. 

Nošení je pohodlné i na větší hlavně a během testování nás nikde nic netlačilo. Mušle sluchátek Sennheiser PXC 550 mají poměrně netradiční tvar, který připomíná vajíčko či kapku. I když je jejich design netradiční, tak rozhodně nic neztrácí na pohodlí, kůže a výplň v mušlích je dostatečně tlustá. Mušle pak mají více funkcí, a to jak levá, tak i pravá. O tom už ale níže. 

Sennheiser PXC 550 podporuje NFC i dotykové ovládání

Ovládání těchto sluchátek může být na první pohled poměrně složité. Jednak je zde na pravé mušli dotyková plocha s podporou několika gest, která například umožní přehrávání/pauznutí hudby, ovládání hlasitosti či třeba změnu skladby. Gesta fungují například i v hovorech. Z počátku si jen musíte zvyknout na to, že ne celá plocha mušle má stejnou odezvu, jakmile ale najdete místo, kde gesta využívat, tak není problém. Na pravé mušli se nachází také konektor pro připojení kabelu s 3,5 mm jackem a také microUSB konektor pro nabíjení či propojení s PC. 

To ale nejsou jediné prvky, které jsou na pravé mušli. Dále tam najdeme miniaturní tlačítko, které slouží ke změně ekvalizéru, které si můžete upravit v aplikaci CapTune. Dále má jednoduchý přepínač, kdy si můžete vybrat mezi dvěma režimy potlačení hluku, případně i můžete tuto funkci vypnout. Na vrchní straně je finální tlačítko, které slouží k vypnutí/zapnutí Bluetooth. No zkrátka je toho pro začátek hodně, časem ale pravděpodobně najdete ideální ekvalizér, způsob připojení sluchátek i potlačení hluku, takže na tlačítka nebudete muset šahat a zůstane tak jen dotykové ovládání na mušli. 

Levá mušle je v porovnání s tou pravou hodně “chudá”. Nachází se na ní pouze jedna, za to ale užitečná funkce, tedy alespoň na papíře. Má v sobě NFC pro rychlé propojení. Jenže připojování telefonu přes NFC nebylo tak rychlé a ve většině případů jsme se dočkali chyby. Ve výsledku jsme sluchátka párovali klasicky jako každý jiný Bluetooth produkt a zde to již bylo bez problémů.

Sennheiser PXC 550

Sennheiser PXC 550

1.0
  • Konektivita Bluetooth 4.2, NFC
  • Hmotnost 227 g
  • Představení na trh 2016
  • Rozmery -
  • Baterie až 30 hodin na jedno nabití
  • Ostatní Bezdrátová sluchátka

Jak je na tom Sennheiser PXC 550 po zvukové stránce?

Sennheiser je značka, která patří k těm nejkvalitnějším na trhu se sluchátky. Mají i svůj “unikátní” zvuk a zhruba vždy víme, co od sluchátek této značky čekat. Nejinak je tomu i u těchto sluchátek. Zajímavé bylo to, že při zapnutí aktivního potlačení hluku se kvalita ve zvuku změnila minimálně. To je rozhodně vítána změna, vzhledem k tomu, že jsme předtím měli zkušenosti se sluchátky Parrot Zikk, která po aktivaci odhlučnění změnila i kvalitu přehrávaného zvuku. 

Sennheiser PXC 550 cesko

Samotné aktivní potlačení hluku je na Sennheiser PXC 550 velmi vydařené, testovali jsme jej v pražském metru i ve vlacích napříč republikou. Sluchátka bez problémů dokázala hluk potlačit. Nabízí i funkci, kdy se můžete bavit s okolím, aniž byste museli sundávat sluchátka z hlavy. K tomu se využívá několik mikrofonů. Samotné odhlučnění si můžete přepnout na dva různé režimy, první režim je určen spíše do méně hlučných prostředí, jako je třeba otevřená kancelář, kdy dokáže reagovat na okolní zvuky a upravovat odfiltrování hluku. Druhý je pak určen do hlučnějších prostředí, jako je metro, letadlo či třeba vlak.

Pokud jde o samotný zvuk, tak vévodí vyváženost, a to jak u bas, tak i ve středech, které jsou hodně detailní. Basy nejsou nějak divoké, výšky nám přišly pak ostré. Do značné míry si také můžete upravit to, jak budou sluchátka znít. K dispozici je ekvalizér, kde si můžete vybrat z několika režimů, a to třeba Club, Movie, Speech atd. Upravit se dá i vlastní EQ v mobilní aplikaci.

Baterie vydrží více než 15 hodin na jedno nabití 

Sennheiser přímo na krabici slibuje až 30 hodin na jedno nabití při využití kabelu. Na tuto hodnotu se nám ale nepodařilo dostat. Vyzkoušeli jsme jednou přehrávání s kabelem a dostali jsme se cca na hodnotu kolem 24 hodin. Když jsme měli zapnuté nepřetržitě potlačení hluku a pouze bezdrátové připojení, tak výdrž klesla ještě o trochu. Ale na více než 15 hodin byste se měli dostat vždy. Což je docela šibeniční čas, protože to není tak málo, abyste i při náročném využívání museli nabíjet každý den a při nabíjení jednou či dvakrát týdně se může stát, že na nabití zapomenete.

Závěr recenze Sennheiser PXC 550

Sluchátka Sennheiser PXC 550 se na českém trhu pohybují kolem částky 10 700 Kč, tím se rozhodně řadí mezi prémiová sluchátka. Za tuto cenu dostanete kvalitní aktivní potlačení hluku i velmi kvalitní zvukovou stránku. Na druhou stranu je tu ale design, který se některým nemusí líbit, sluchátka nevypadají zrovna prémiově. Pro někoho to ale může být i plus. Mínusem je každopádně trochu zmatené ovládání a problémy při párování přes NFC 

Klady

+ Kvalitní aktivní potlačení hluku
+ Super zvuk
+ Pevná konstrukce
+ Slušná výdrž na jedno nabití

Zápory

– Trochu zmatené ovládání
– Párování přes NFC
– Vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sennheiser.

Jak se vám líbí sluchátka Sennheiser PXC 550?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)