TOPlist

Secure Camera je nová foto aplikace s minimem šmírování

GrapheneOS Secure Camera aplikace

Vývojáři alternativního Android systému GrapheneOS vyslali do oficiální databáze s aplikacemi Obchod Play dva své nové nástroje. Stejně jako celé prostředí se chlubí zejména maximální ochranou soukromí uživatelů. Jde o aplikace Secure PDF Viewer a Secure Camera, přičemž hlavně druhá jmenovaná je velmi zajímavou náhradou za běžně předinstalované foto pomocníky. Pokud si tedy potrpíte hlavně na tom, aby vás aplikace co nejméně šmírovaly, i když plní na maximum své poslání.

Secure Camera
Secure Camera

Secure Camera zvládá kromě běžného focení nebo načítání QR kódů i pokročilé fotografické módy, pokud je pro ně uzpůsobený daný telefon. K dispozici je pro zařízení s Androidem od verze 10. Aplikace vyžaduje jen ta nejnutnější oprávnění a některá zdánlivě nevyhnutelná dokonce ani nepotřebuje. Například pro ukládání fotek a videí do úložiště používá speciální API, díky kterému nechce povolit přístup do složek.

Spuštění mikrofonu je potřeba pro natáčení videa jen v případě, kdy uživatel vyžaduje záznam se zvukem a obdobné je to i s určováním polohy u pořízeného obsahu. To také musí uživatel manuálně zapnout. Secure Camera jde dokonce až tak daleko, že v základním nastavení maže od fotek a videí EXIF informace.

Jaká foto aplikace vám nejvíce vyhovuje?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)