Menu

Jak se chytře opálit? Tyto aplikace vám k tomu pomohou

Minulý týden můžeme říci, že začíná opravdové léto. Na obloze jsme sotva viděli nějaký ten mráček, a tak slunci nic nebrání, aby na nás svítilo celý den. Pro mnohé tak začíná opalovací sezóna, jiní si dávají předsevzetí, že letos konečně chytí bronz nebo doženou ztrátu, kterou nabrali v zimě. Je však těžké odhadnout, jaký opalovací krém použít, kdy je opalování zdravé díky vyššímu UV záření a nebo kdy se schovat do stínu, abychom se nespálili. Na tyto a i jiné problémy jsou tu dvě dobré aplikace, které vám poradí, jak se zdravě a kvalitně opálit bez spálení nebo naopak bez požadovaného efektu.

Sun Coach by Oriflame

Firmu Oriflame asi mnozí z vás znáte. Oriflame je ve zkratce společnost zabývající se kosmetikou a jejími všemožnými doplňky a mezi ně patří i opalovací krémy. Aplikace Sun Coach vám tak především poradí, jaký den si vzít který opalovací krém. Sun Coach zaměří vaší aktuální polohu (ČR) a podle počasí poté vybere nejlepší faktor ochrany proti slunečnímu záření. Společně s tímto údajem nabízí aplikace také hodnotu UV záření, sílu slunečního záření a aktuální teploty s grafickým znázorněním počasí.

opalování Sun Coach opalování Sun Coach opalování Sun Coach

Pří prvním spuštění po vás ještě bude chtít aplikaci nastavit barvu vaší pleti, podle které se poté bude odvíjet čas, který se doporučuje strávit na sluníčku. To už však přecházíme k časovači, kde běží aktuální čas. Stačí si nastavit používaný faktor opalovacího krému, aktivitu a aplikace nám poté spočítá, jak dlouho bychom maximálně měli být na sluníčku. Mezi aktivity se řadí vodní sporty, zimní sporty, opalování ve městě a nebo opalování na pláži. Pokud máme vše nastaveno, můžeme spustit časovač, který nám začne odpočítávat dobu na slunci. Časovač můžeme také stopnout a dát si na chvíli v opalování pauzu.

opalování Sun Coach opalování Sun Coach opalování Sun Coach

Aplikace Sun Coach taktéž nabízí nějaké tipy ohledně opalování a to počínaje chytrým sluněním, praktickými radami, informace o opalování dětí až po rady, co dělat po opalování. Na závěr nechybí nabídka opalovacích krémů od společnosti Oriflame a vysvětlení, jak vlastně tyto krémy fungují. Sun Coach je zdarma a v češtině.

Sun Coach by Oriflame
Sun Coach by Oriflame
Developer: Oriflame
Price: Free

Go Tanning Tan Timer UV Index

O něco rozsáhlejší aplikace než Sun Coach, ale mnohé možná odradí úvodní složitost a absence češtiny. Go Tanning je aplikace zaměřená spíše na správné načasování, kdy se máte na sluníčku otočit, abyste se nespálili. I zde je ale nutné na začátku vyplnit profil. Ten se  skládá z vybrání odstínu vaší pokožky a poté nastavení lokace, ve které se nacházíte, aby aplikace mohla stáhnout data kvůli UV indexu. V profilu si ještě můžete nastavit nějaké výchozí časové údaje, například pokud se pravidelně opalujete nějaký stanovený čas.

opalování Go Tanning opalování Go Tanning opalování Go Tanning

Ale to už přecházíme do části, kde si nastavujeme “opalovací budík”. Nastavit si můžeme počet otočení se na sluníčku s celkovou dobou opalování. Druhý mód zahrnuje opalování po nějakých časových intervalech a nakonec nastavení jiných časů pro opalování přední a zadní strany těla. Po vypršení některé z časomír telefon silně zavibruje a dám vám tak signál k akci.

Po dokončení jedné celé opalovací procedúry se vás aplikace zeptá na to, jaké jste měli při opalování počasí, teplotu, náladu a zda jste zaznamenali po opalování změnu zbarvení vaší kůže. Je zde také prostor pro případný komentář. Zadané hodnoty a celé opalování se poté uloží do vašeho profilu, kde si později můžete prohlédnout například to, kolikrát a jakou dobu jste se opalovali za měsíc. Od vývojářů je také přislíbena aktualizace, která propojí aplikaci se sociálními sítěmi, ale prozatím je tato funkce uzamčena.

opalování Go Tanning opalování Go Tanning opalování Go Tanning

Poslední věcí je hledání UV indexu přímo podle města. Stačí vyplnit políčka pro město, zem a nakonec poštovní směrovací číslo. Podle těchto údajů vám aplikace zobrazí, jaké je ve vašem okolí UV index. Bohužel s přesností jsme se moc nepotýkali, protože v době kdy bylo zataženo, nám aplikace ukazovala UV index 9. Aplikace je zdarma, ale je zde také placená verze za cirka 20 Kč, která navíc doporučuje každému uživateli plánované opalování.

The app was not found in the store. :-(
The app was not found in the store. :-(

 

 

 

Komentáře

Trebakuba

trebakuba 0

31.5.2014 6:19

Sun coach neni kompatibilni. -_-

Rady_k

Radek Končák 0

z aplikace
31.5.2014 8:18

Tak to asi bude kompatibilní mimo Android :-) ani mě nejde. Galaxy S4

Jakub P.

Jakub P.

z aplikace
31.5.2014 9:15

Nexus 5 nekompatibilní :D

Michael

Michael

z aplikace
31.5.2014 9:30

Nexus 7 kompatibilni

xmen

xmen

z aplikace
31.5.2014 9:44

samsung s3 mini sun coach kompatibilni

Vojta.houdek

vojta 0

31.5.2014 10:13

Sony Ericsson xperia mini (st15i) kompatibilni

david

david

31.5.2014 11:38

HTC One (M7) nekompatibilni

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
31.5.2014 13:36

Jak mi něco se pomůže opálit, když nezná přesně můj typ pokožky, když neví co dělám, jak jsem unaven, jestli se u toho koupu, co u toho piju apod. Proč? Jsou lidi jako byla moje babička, který i kdyby na slunci usnuli byli krásně opálený do hněda. Já jsem člověk, který i když se námaže 30kou krémem tak se spálí. A opravdu záleží co dělám. Když se jen tak válím peču se sice rovnoměrně, ale někdy je 10 minut v jedné poloze málo, někdy je 12 minut už moc. Když se svlíknu u práce a opaluji se normálně, pak záleží jak se potím. Co piju apod.
Né opět jako sekačka v jiném článku je i tohle pytlovina. Prosím vás všichni, myslete, jsme lidi a máme mozek, tak přece víme a poznáme kdy už se to blíží k nějaký hranici. Tyhle šmejdy nás nejen obkličují, ale berou nám i lidskou důstojnost, mozek, vlastni myšlenky a myšlení. V něčem jsou některé aplikace dobré, pomohou nám. Ale pro bůh to není tento případ. Lidi proberte se.

Bothef

Bothef

31.5.2014 14:17

Tak to mě dostalo :D . Nexus 5- nekompaktibilní, HTC Sensation- kompaktibilní…

Jablecny demon

Jablecny demon

2.6.2014 14:36

Tato aplikace dokazuje tupost androidaku. Pokud uz clovek nevi, jak dlouho se ma opalovat, tak to znaci, ze jste zmagoreni z tech vasich nexusu, samsungu a podobnych suntu.
Vubec bych se nedivil, kdyby se tu za chvili objevila aplikace, ktera poskyje navod, jak prechazet pres silnici,aby vas nesrazilo auto

RSS (komentáře k článku)