Automatické sdílení internetu mezi vašimi zařízeními se stalo realitou

sdílení internetu

Jistě si snadno vybavíte situaci, kdy jste na svém smartphonu museli zapnout mobilní hotspot, protože některé z vašich dalších zařízení má pouze WiFi modul a žádná dostupná síť nebyla v dosahu. Sdílení internetu tak bylo jedinou možností, kterou jste mohli ono zařízení přivést do online režimu. Museli jste tedy jít do nastavení (v lepším případě jen do přepínačů v notifikační oblasti) a mobilní hotspot zapnout. Google ale zavedl novou funkci Instant tethering, díky které jsou tyto starosti minulostí.

Instant tethering: Automatické sdílení internetu přes WiFi

Samotná funkce by se dala popsat poměrně jednoduše. Data budou sdílena mezi všemi zařízeními, která jsou připojena k vašemu Google účtu a jsou v dosahu sdíleného WiFi signálu. Pokud některé z vašich zařízení nemá přístup k internetu a váš smartphone má mobilní data zapnutá, na zařízení bez internetu vyskočí notifikace „WiFi hotspot k dispozici“.

Chcete-li sdílený internet využít, můžete jednoduše klepnout na notifikaci a připojit se. Jestliže máte v dosahu více zařízení připojených k mobilnímu internetu, zobrazí se vám jejich seznam a vy si vyberete, ke kterému se připojíte. Pokud se připojit nechcete, stisknete „Teď ne“. A kdybyste si to později přece jen rozmysleli, navštivte Nastavení > Google > Instant tethering > *telefon* > Připojit.

instant tethering – sdílení internetu

Instant tethering je ve výchozím stavu zapnutý. Chcete-li automaticky sdílený internet vypnout, samozřejmě můžete (ve stejné části nastavení). Funkce se zatím týká jen zařízení s Androidem 7.1.1 (a samozřejmě vyšším), tedy smartphonů Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X a Nexus 6. Automaticky mohou data přijímat zatím také jen vybrané tablety, konkrétně Pixel C a Nexus 9 (Android 6.0 a vyšší). Kdy se dočkají zařízení ostatních výrobců je zatím ve hvězdách. Možná s dalším velkým systémovým updatem (na Android 8.0?).

Líbí se vám myšlenka „být online vždy a všude“? Svá pozitiva to jistě má, ale s našimi předraženými tarify to možná nebude ta nejočekávanější funkce. Co si o tom myslíte vy?

Zdroje: support.google.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)