Sankce ZTE se ruší? Musí ale zaplatit pokutu v desítkách miliard a vyměnit vedení

sankce zte vlada usa

Podle interních zdrojů se můžou zrušit sankce ZTE. Ty udělila vláda USA před několika týdny za porušení obcházení sankcí uvalených proti Íránu a KLDR.  Mají být sedm let bez technologií amerických společností. Později pak čínská společnost oznámila, že přerušuje své podnikání. Možná se ale brzy vše vyřeší.

Zruší se sankce ZTE? Interní zprávy hovoří, že ano

V dubnu uvalila vláda USA tvrdé sankce na společnost ZTE. Po celých sedm let nemůžou využívat technologie amerických společností, jako je třeba Qualcomm, Intel apod. Nyní to ale vypadá, že zákaz se zruší. Nebude to ale nic levného.

Zdroje hovoří o tom, že musí zaplatit 1,7 miliardy dolarů, což je v přepočtu 37,5 miliardy korun. Celkově by díky sankcím měla společnost ztratit více než 3 miliardy dolarů. I to ale zní pořád lépe než 7 let bez všech amerických technologií.

sankce zte

Pokuta ale není údajně jedinou podmínkou. Vláda USA má také požadovat výměnu vedení, včetně správní rady a aby společnost najala externí lidi, kteří budou dohlížet na fungování společnosti.

Čínská společnost údajně očekává, že ve finále zaplatí mnohem méně. “Jen” zhruba 1 miliardu dolarů a zbytek vloží do úschovy v americkém bankovnictví. Zajímavé je také to, že někteří lidé, kteří jsou obeznámení se situací ohledně ZTE tvrdí, že se to může stát čínským symbolem pro vyjednávání s vládou USA.

Chtěli byste, aby se ZTE vrátilo na trh s mobilními telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)