Samsung začal blokovat příslušenství třetích stran

att-note-3

Není to tak dávno, co Samsung vydal aktualizaci Android 4.4.2 KitKat pro mobilní telefon Galaxy Note 3 a už se objevují ne zrovna příjemné novinky. Podle posledních postřehů a informací se zdá, že Samsung v novém firmwaru zprovoznil dlouho spekulovanou funkci autentifikace příslušenství. Co to znamená pro koncového uživatele?

Samsung-GALAXY-Note-3_1-500-x-249

Pokud jste vlastníkem telefonu Galaxy Note 3, máte nejnovější aktualizaci a používáte příslušenství třetích stran, tak podle posledních informací, které pocházejí přímo od uživatelů, můžete mít velký problém. Každé příslušenství bude muset nově disponovat speciálním čipem přímo od Samsungu, bez kterého nebude správně fungovat.

V tuto chvíli není jasné, o které příslušenství se přesně jedná. Problémy se prozatím objevily u obalů Spigen’s S View. Není ale vyloučeno, že autentifikaci nepodléhají i o neoriginální nabíječky, napodobeniny S-Pen a mnoho dalšího, co nebylo přímo autorizováno Samsungem. Bezdrátové příslušenství by mělo správně fungovat i nadále.

gn3_case_slim_armor_view-smooth_black

Jedná se o situaci, která postihne jak zákazníka, tak i výrobce. Výrobci si totiž budou muset autorizovat vlastní čipy přímo u Samsungu a koncový zákazník bude mít méně možností na výběr. Toto omezení jde podle posledních informací obejít vyjmutím čipu z originálního příslušenství a následným vložením do neoriginálního. Druhou možností je poté root telefonu.

Setkali jste se již s tímto problémem?

Zdroj: Android and Me

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek