Samsung poslal telefony do divočiny. Můžete skrze ně odhalovat pytláky

Samsung Wildlife Watch

Společnost Samsung se pustila do zajímavého projektu, kterým chce (samozřejmě kromě upoutání patřičné pozornosti) přispět k ochraně přírody. V rámci akce Wildlife Watch a ve spolupráci s firmou Africam a ženskou organizací Black Mambas daroval Samsung čtyři telefony Galaxy S20 FE do rezervace Balule, což je součást slavného Krugerova národního parku v Jihoafrické republice. Odtud budou mobily nepřetržitě streamovat záběry z divočiny do celého světa. Kdokoli se tak může stát virtuálním strážcem a chránit ohrožená zvířata před pytláctvím tím, že je bude sledovat v jejich přirozeném prostředí. A užívat si krásné živé záběry z domova.

Wildlife Watch

Wildlife Watch

Firma Africam s novými telefony na čtyřech dalších místech rezervace Balule zdvojnásobila svou současnou infrastrukturu. Korejský výrobce se touto netradiční formou snaží propagovat fotografické schopnosti modelu Galaxy S20 FE. Hlavně umělou inteligenci asistující při focení a technologii 30X Space Zoom. “Na živý streaming zvířat v buši jsou tyto přístroje jako dělané. K jejich hlavním přednostem totiž patří skvělý výkon ve slabém světle a kvalitní záběry i z větší vzdálenosti. Členky organizace tak můžou vedení rezervace poskytnout podstatně kvalitnější záznam, který pak slouží jako důkaz pro policii či soudy,” popisuje Samsung. Pátý telefon pak dostaly Black Mambas do jejich terénního vozu.

Virtuálním strážcem se můžete stát na webu projektu. Když uvidíte nějaké zvíře, jemuž hrozí pytlácký útok, můžete organizátory kontaktovat. Můžete také obrázky z fotoaparátů sdílet na sociálních sítích nebo oslovit své přátele a blízké. Mohou se k akci rovněž připojit a jednotku Black Mambas finančně podpořit. Kamery mobilních telefonů jsou neustále v pohybu a záběry se tak pořád mění. K vidění prý budou sloni, lvi či žirafy. Projekt Wildlife Watch bude trvat zhruba dva měsíce (od 3. března 2021 do 8. dubna 2021) a společnost Samsung doufá, že se během této doby podaří na situaci afrických zvířat, v pandemii poněkud pozapomenutých, upozornit maximální množství lidí.

Vyzkoušeli jste? Co zajímavého jste zahlédli?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)