Kdy bude Samsung Wallet v ČR? Předběhli nás i Omán či Kuvajt

Samsung Wallet peněženka ČR nové země

V červnu letošního roku společnost Samsung překvapila spoustu uživatelů i konkurentů tím, že spustila v několika zemích službu Wallet. Takzvaná digitální peněženka, která soupeří se stejnými nástroji třeba od firem Google či Apple, si to namířila k lidem v Číně, Francii, Německu, Itálii, USA, Španělsku, Velké Británii a pochopitelně v Jižní Koreji. Hned bylo také avizováno, že se seznam zemí bude rychle rozšiřovat. Letos na něj podle oficiálních informací přibude dalších 13 států, nicméně ČR mezi nimi není a zdejší zájemci tedy musejí na oficiální vydání dál čekat.

Třináctku zemí, jejichž obyvatelé budou mít možnost používat Samsung Wallet ještě v roce 2022, patří Bahrajn, Dánsko, Finsko, Kazachstán, Kuvajt, Norsko, Omán, Katar, Jihoafrická republika, Švédsko, Švýcarsko, Vietnam a Spojené arabské emiráty. Našince zamrzí, že jde převážně o státy s několikanásobně menším počtem obyvatel, i když tento aspekt pochopitelně hraje při vstupu na nové trhy jen částečnou roli. Čekat dál musí například i spousta dalších zemí EU.

A kdy se mimo jiné i Češi peněženky dočkají? Samsung má pro nedočkavce bohužel jen tradiční neurčitou odpověď. “Zaměřujeme se na co nejrychlejší uvedení platformy na co nejvíce trhů, aby mělo více uživatelů Samsung Galaxy možnost využívat výhod digitální peněženky,” zmínil u druhé velké vlny zavádění Jeanie Han, šéf divize Digital Life korejského giganta. Takže… dál čekáme a mezitím jsme rádi, že se alespoň rozvíjí Peněženka Google.

Na co využijete Samsung Wallet?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)