Bude Android N označen číslem 7? Samsung neuhlídal informace

android_n_nexus_5x_ico

Jak se zdá, Samsung si neuhlídal utajované informace a na veřejnost vyklouzla informace o čísle následující verze operačního systému Android. Informace byla zahrnuta v seznamu změn v SDK pro vlastní „multi-window“ řešení od Samsungu. Následující verze systému byla uvolněna začátkem tohoto roku jako Android N Developer Preview, přičemž nejvíce se od té doby předvídá a odhaduje samotný slovní název. Ani číselné označení ale není pasé a v posledních týdnech je poměrně častým předmětem diskusí.

Bude to Android 7.0 nebo Android 6.1?

Úplně oficiálně bychom se vše měli dozvědět již na květnovém Google I/O, kde se očekává oficiální představení systému. Samsung nám ale střípky servíruje sám, i když zřejmě omylem. Právě podle jeho informací z „multi-window“ SDK vychází najevo, že je systém (alespoň u Samsungu) označován jako „Android N (7.0)“. A číslo verze je opravdu předmětem zájmu, protože se podle něj dá určit, zda je aktualizace pro Google významná či se spíš jedná o postupnou evoluci verze současné.

samsung multiwindow Android verze Dlouhodobě používané multi-window řešení od Samsungu

Pokud například vzpomínáte na představení verze Androidu 4.4 KitKat, možná pamatujete i obrovský humbuk kolem čísla verze. Veřejnost již tenkrát očekávala, že ponese číslo 5.0, protože se nejen na pozadí odehrála hromada změn. Google již ale asi věděl, jakým směrem se bude ubírat následující verze (Lollipop), a tak se číslo KitKatu změnilo jen za tečkou. Lollipop prostě přinesl novinek mnohem více, než aby mělo smysl zvyšovat celé číslo již u KitKatu.

Android N – první pohled na novinky

Android N - první pohled na novinky

O všem bychom ale mohli diskutovat na dlouhé hodiny. Například současný Android 6.0 Marshmallow sice přinesl několik novinek, ale byly natolik významné, aby byl systém povýšen celým číslem? Podle nás ne, ale přesto tak Google učinil. Dokonce je možné, že jsme v číslování verzí trochu vedle a pro číselné značení má Google přesně stanovená kritéria, která nemusí být splněna, ani když bude novinka sebevýznamnější a naopak. Na druhou stranu, buďme rádi, že máme o čem přemýšlet, nad čím hloubat a na co se těšit. Následující verze si již dle současných Developer Preview povýšit o celé číslo zaslouží.

Zdroj: talkandroid.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)