TOPlist

Telefony běžně s 1TB úložištěm? Samsung učinil velký krok

Samsung UFS 4.0 paměti úložiště 1TB

Když se řekne pojem „paměťové úložiště“, pro drtivou většinu uživatelů mobilních telefonů bude podstatná zejména jeho velikost, jinak řečeno kapacita. Rozhodně však nejde o jediný klíčový parametr, neboť je potřeba myslet například i na přenosové rychlosti nebo energetické nároky. Ať už se na to díváme jakkoli, všechny aspekty mobilních „flešových“ pamětí posouvá na další úroveň nově představená generace UFS 4.0 společnosti Samsung.

Čerstvě oznámené Gen 7 V-NAND moduly zvládají sekvenční čtení o rychlosti 4 200 MB/s a zápis o rychlosti 2 800 MB/s. U čtení se prý přitom podařilo srazit nároky na energii o 46 %. Maximální hodnota rychlosti „per lane“ je 23,2 Gb/s, což je zdvojnásobení hodnoty u dosavadního UFS 3.1. Nová generace UFS tak najde z pohledu rychlostí perfektní využití ruku v ruce se zaváděním moderních 5G sítí.

K pokroku by ale mělo dojít i u té uživatelsky nejzajímavější oblasti – kapacity. Miniaturní panely o rozměrech 11 x 13 x 1 mm prý zvládnou pojmout až jeden gigabajt dat, takže bychom se mohli této hodnoty velmi brzy dočkat běžně v telefonech. Sériová výroba nových UFS 4.0 pamětí má v továrnách Samsungu začít v druhé polovině letošního roku.

Postačuje vám zatím úložiště ve vašem mobilu?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)