Samsung údajně připravuje Galaxy Folder – levné véčko s Androidem

samsung_galaxy_folder_ico

Dnešní chytré telefony mají velmi rychlé procesory, Full HD displeje a spoustu operační paměti, ale možná se někteří z vás nemohou zbavit pocitu, že pořád něco chybí. Co třeba véčková konstrukce a klasická numerická („T9“) klávesnice? Odpovídáte, že jsme zůstali představami v devadesátých letech? Možná ano, ale velmi podobně to pravděpodobně vnímá i největší výrobce mobilů, kterým není nikdo jiný než Samsung.

Několik korejských webů během posledních hodin publikovalo spekulace o údajném záměru společnosti uvést na trh v Jižní Koreji již příští měsíc „véčko“ Samsung Galaxy Folder. Zdroj této informace pochází údajně přímo ze Samsungu.
Zásadní otázka zní, jaký bude o levný Android nižší střední třídy v tomto provedení zájem, ať už doma, nebo v zahraničí. Mohl by ale zaujmout uživatele, kteří ještě nemají chytrý telefon právě proto, že lpí na odklápěcí konstrukci.

„Véčko“ bude mít prý dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, podporu LTE, uživatelské rozhraní upravené pro tento model a displej s relativně nízkým rozlišením 800 x 480. Co se týká operačního systému, tím by měl být Android 4.2.2 Jelly Bean. Japonská webová stránka Blog Mobile dokonce tvrdí, že zná i číslo modelu – pokud je to pravda, mělo by se jednat o SHV-E400S/K.

Nápad vyrobit telefon této konstrukce může vypadat jako z jiného světa, nicméně v loňském roce korejský gigant vydal podobné „prémiové“zařízení SCH-W2013 (na obrázcích výše i níže) určené pro čínský trh, kterému dělal reklamu známý herec Jackie Chan (o tomto telefonu jsme psali v listopadu v aktualitě Samsung SCH-W2013: véčko se dvěma displeji a Androidem). Cena tohoto modelu se pohybovala mezi 2 000 a 3 000 amerických dolarů (cca 39 600 Kč a 59 300 Kč).

Prémiové véčko propagoval Jackie Chan Prémiové véčko propagoval Jackie Chan

Co myslíte – vydává se Samsung na předem ztracenou cestu, nebo se mu podaří zaplnit mezeru na trhu, kterému dominují zařízení bez klávesnice?

Zdroje: Android Authority, Talk Android, Cult Of Android, Droid-Life a PocketNow.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)