TOPlist

Samsung možná už brzy odstartuje novou éru smartphonů!

Samsung_triple_fold_nahledova
  • Samsung by měl již v první polovině tohoto roku představit skládací mobil 
  • Možná to ale stejně nestihne jako první
  • Souboj o prvenství může představení modelu ještě urychlit

Trendy ohledně designu telefonů většinou udává Apple, co se odvážných nápadů na zpracování týče, je však Samsung daleko otevřenější. Vždyť právě tento jihokorejský gigant byl prvním z větších výrobců, kteří na trh přinesli ohebný telefon. A v tomto inovativním duchu chce společnost podle všeho i nadále pokračovat.

Po internetu se začínají šířit informace, že by nám Samsung měl již brzy představit svůj skládací smartphone, přesněji tedy triple-fold. Je celkem jisté, že se o stejný koncept snaží také Huawei. Ten by navíc mohl být k dokončení takto ohebného telefonu ještě blíž, jelikož podle všeho někteří insideři očekávali model od společnosti Huawei již ke konci minulého roku. A z listopadového příspěvku od uživatele Ravegnus je patrné, že měl Huawei své triple-fold telefony původně přinést nejspíše někdy ke konci února 2024.

Samsung_Triple-foldUž brzy bychom se měli dočkat prvních triple-fold telefonů

Podle leaků se můžeme na Samsung těšit někdy v průběhu druhé čtvrtiny roku, možná dříve. A nejnovější informace naznačují, že taktéž skládací telefony od Huawei přijdou až v Q2 2024. Je otázka, co tento posun vyvolalo, případně, zda jsou tyhle datumy vůbec pravdivé. Je ovšem jisté, že Samsung se bude snažit v tomto závodu zvítězit takřka za každou cenu.

Příspěvek, potvrzující informaci v článku:

Vývoj triple-fold telefonů ovšem není žádná nepodložená domněnka, a je nejspíše opravdu pouze otázkou času, kdy se na trhu modely objeví. První koncept smartphonu tohoto typu nám předvedl Samsung již v roce 2021. A ve stejném roce si nechal patentovat obdobnou technologii i Huawei. Je tak pochopitelné, že boj o prvenství v uvedení modelů na trh bude probíhat mezi těmito společnostmi.

Dává vám konstrukce typu triple-fold smysl?

Zdroj: Techradar, PhoneArena, Gizmochina

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)