Samsung válcuje trh s virtuální realitou. Prodal stovky tisíc zařízení

trh s virtuální realitou

Trh s virtuální realitou je stále na svém počátku. Už nyní ale můžeme určit celkem s jistotou, která společnost má nejvíce prodaných zařízení. V prvním čtvrtletí tohoto roku to byl Samsung se svým Gear VR headsetem.

Samsung ovládl trh s virtuální realitou

A to o žádné malé číslo. Celkem se prodalo 782 000 kusů headsetu Gear VR. Na druhém místě je pak Sony PlayStation VR, těch se ale prodalo „pouze“ 375 tisíc kusů. Třetí místo obsadil další mobilní headset, a to Google Daydream. Toho se prodalo celkem 170 tisíc kusů. Předposlední místo má HTC Vive s 95 tisíci kusy, na pátém místě se pak umístil Oculus Rift, ten prodal 64 tisíc kusů. Dodáme jen, že čísla znázorňují počet prodaných headsetů v prvním čtvrtletí tohoto a nikoliv dodání na prodejny, jak se často v podobných žebříčcích uvádí.

sony-playstation-vr

Není zase takovým překvapením, že Samsung má první místo. Jednak je to způsobeno cenou Gear VR, které může konkurovat pouze Google Daydream. Jenže u zařízení od Googlu je problém v tom, že jej podporuje pouze několik modelů, zatímco Gear VR má základnu v desítkách milionů uživatelů telefonů značky Samsung.

Používáte nějaký headset pro virtuální realitu?

 Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)