První čeští majitelé Galaxy Watch3 a Active2 hlásí funkční EKG a tlakoměr

Samsung spustil EKG tlakoměr Galaxy Watch3 Active2

Na konci letošního ledna společnost Samsung oznámila, že se i čeští majitelé hodinek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 dočkají zavedení elektrokardiogramu (EKG) a tlakoměru. Po velmi dlouhých měsících čekání, během kterých firma vyřizovala všechna povolení a náležitosti pro zpřístupnění těchto vychytávek. Jak se zdá, Samsung nakonec spustil EKG a tlakoměr v Galaxy Watch3 a Watch Active2 o něco rychleji oproti původnímu plánu. Bylo avizováno, že aktualizace s těmito funkcemi se bude českých zákazníků týkat až v březnu. Už nyní jsou ale hlášena první úspěšná stažení a spuštění.

Galaxy Watch Active2 EKG

O aktualizaci aplikace Samsung Health Monitor, která EKG a tlakoměr zprostředkovává, před několika hodinami informovaly zahraniční servery. Nedlouho poté už se začaly zprávy o zavedení očekávaných zdravotnických funkcí šířit i českým éterem. Aby uživatel tlakoměr a EKG spustil, je zapotřebí mít aplikaci Samsung Health Monitor nainstalovanou jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2, tak i v telefonu řady Galaxy. Aplikace se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable. Kromě Česka a Slovenska funkce začínají fungovat v dalších 26 zemích.

Jak významné jsou pro vás tyto funkce?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)