Samsung dostane speciální verzi aplikace Google Zprávy. V čem se liší?

Google Zprávy samsung

Některé letošní Samsungy už dostaly jako svoji hlavní komunikační aplikaci Google Zprávy. Aplikace Google Zprávy ale vypadá v telefonech Samsung trochu jako pěst na oko, a tak se firmy dohodly na změně. Proč Samsung začal používat Google Zprávy a kterých modelů se to týká?

Google se spojil se Samsungem při svém tažení za prosazení standardu RCS zpráv. Výsledkem toho již letošní řada Galaxy S21 obsahuje jako vestavěnou aplikaci pro SMS/RCS právě aplikaci Google Zprávy. Aplikace od Google je vybavena pokročilou implementací technologie RCS zpráv přímo od Google. Telefony korejského výrobce, ale běží v prostředí One UI a aplikace od Google tak vypadla v jejich prostředí trochu jako pěst na oko.

google zprávy One UI

Google teď připravuje speciální nový vzhled Google Zpráv, který bude dobře ladit s designem Samsung One UI. Nový vzhled Google Zpráv na telefonech Samsung se postupně objeví uživatelům bez potřeby instalace nové aktualizace. Google totiž změnu zapne na straně serveru.

Messages by Google
Messages by Google

Jak důležitý je pro vás vzhled aplikací?

Zdroj: androidcentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)