Samsung bude vyrábět Snapdragon 820. Jaké z toho má výhody?

samsung galaxy snapdragon 820

Samsung spolu s Qualcommem v posledních několika letech spolupracoval na spoustě zařízení poháněných Snapdragon procesory. Poněkud pošramocené vztahy způsobené zejména snahou Samsungu o osazování svých zařízení vlastními procesory Exynos jsou ty tam a Qualcomm svěřil masovou výrobu nejnovějšího čipsetu Snapdragon 820 právě Samsungu.

Samsung vyrábí Snapdragon 820. Bude v jeho příští sérii Galaxy?

Samsung použije na výrobu čipů Snapdragon 820 stejnou 14nanometrovou výrobní čipovou technologií, jaké využívá při výrobě svého procesoru Exynos 8. Vše tedy nasvědčuje tomu, že novou očekávanou Galaxy sérii telefonů, Galaxy S7, S7 Edge a S7 Edge Plus, bude pohánět právě Snapdragon 820. Jihokorejská společnost se však se žádnými benefity získanými výrobou čipu od Qualcommu zatím nepochlubila.

qualcomm snapdragon 820 hlavni

Problémy s přehříváním loňského modelu

Doufejme, že se Snapdragon 820 vyrobený pod taktovkou Samsungu vyhne nešvarům předchozího modelu Snapdragon 810 – se zahříváním procesoru má problém zejména LG G Flex 2, problém se však nevyhýbá ani dalším modelům. Novým čipům už dal Qualcomm zelenou a čeká se na spuštění masové výroby.

Zdroj: AH

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)