Na starších Samsung telefonech bude využívat skener oční duhovky mnohem více aplikací

samsung skener oční duhovky

Samsung sice odstranil skener oční duhovky ze svých posledních vlajkových lodí, Galaxy S10 a Note 10, ovšem na dřívější modely kvůli tomu nezapomněl. Dle některých uživatelů Galaxy S9 a Note 9 v beta verzi systému Android 10 s nadstavbou One UI 2.0 jej společnost aktualizovala tak, aby byl kompatibilní s novým biometrickým API od Googlu.

Skener oční duhovky jsme mohli poprvé vidět v Galaxy Note 7. Ten musel nakonec Samsung kvůli explodujícím bateriím stáhnout z trhu. Samsung technologii ze začátku dost věřil a tvrdil, že se prakticky žádné duhovky neshodují a není tak možné telefon oklamat. Mezi další telefony s tímto senzorem patří řady Galaxy S8, Galaxy S9 a Note 8 a Note 9. Skener použijete pouze k odblokování telefonu, provedení platby skrz Samsung Pay či odemknutí Samsung Secure Folder, ale nebylo možné jej rozšířit na další aplikace, jelikož společnost vyžadovala použití SDK od Samsungu.

skener oční duhovky aplikace třetích stran

To se nyní mění, jelikož Samsung do svých telefonů implementoval v novém Androidu 10 biometrické Google API. Můžeme tak očekávat, že vývojáři tento druh ověření do svých aplikací přidají. Mohli bychom se dočkat mimo jiné například placení skrz Google Pay.

Používáte skener oční duhovky?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)