TOPlist

Servis Samsung mobilů by mohl dost zlevnit. Co se chystá?

Samsung servis oprava náhradní díly recyklované součástky

Nedávno jsme vás informovali o tom, že společnost Google díky novému partnerství s firmou iFixit nabídne nejen servisům, ale také koncovým zákazníkům přístup k náhradním dílům telefonů. Projekt, který má za cíl mimo jiné efektivnější opravitelnost elektronických zařízení, má v té samé podobě také korejský Samsung. V jeho případě se ale nejspíš půjde velmi rychle ještě o krok dál. Redakce Business Korea tvrdí, že společnost plánuje pro opravy dodávat levnější recyklované náhradní díly a součástky.

Ještě letos by se při opravách telefonů, tabletů či dalších zařízení mohly začít využívat díly, které jsou vyrobené z recyklovaných materiálů. Kvalitu srovnatelnou s originálem má zaručovat certifikace a taková součástka přitom vyjde odhadem na polovinu ceny.

Stejně jako Google i Samsung rozbíhá tento svůj nový program pro servisování mobilních zařízení v USA a časem jej chce popostrčit i do dalších regionů. Korejská firma zatím zúžila možnost dodávání dílů na přístroje Galaxy S20, Galaxy S21 a Galaxy Tab S7. I tento seznam by se měl rozšiřovat.

Troufnete si doma opravovat mobil či tablet?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)