TOPlist

Paráda. Google nabídne zákazníkům náhradní díly na Pixely

Google Pixel náhradní díly iFixit

Kutilové a zruční domácí opraváři, radujte se! Společnost Google oficiálně oznámila, že v letošním roce začne skrze partnerskou firmu iFixit distribuovat třeba až ke koncovým zákazníkům náhradní díly na telefony Pixel. Případný servis a výměnu součástek tak může kdokoli provést sám doma, pokud na to bude dostatečně technicky zdatný. Program bude zahájen někdy později v roce 2022 a to v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a zemích EU, kde se tyto mobily oficiálně prodávají. Oklikou se tedy k součástkám mohou dostat i Češi.

pixel 6 vs pixel 6 pro review dont choose wrong 4

V nabídce by měly být jak samotné náhradní díly, například displej či baterie, tak i balíčky obsahující i základní nářadí a další příslušenství. Google tímto rozhodnutím posouvá na novou úroveň snahu výrobců o ekologickou zodpovědnost a snadnou opravitelnost elektronických zařízení. Firma má například v plánu i ve větší míře šířit technickou dokumentaci a servisní návody. Časem se pak má prodej dílů týkat i jiných přístrojů než jen mobilů. Již nyní se Google také snaží při výrobě všech zařízení maximálně využívat recyklované materiály.

Jak moc si věříte na opravu mobilu?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)