Samsung si patentuje tenký senzor duálního fotoaparátu. Co bude umět?

samsung-si-patentuje-tenky-senzor-dualniho-fotoaparatu-jake-ma-vyhody-ikona

Samsung má poměrně málo vlastních patentů, týkajících se duálních fotoaparátů. Poslední zprávy však naznačují, že bychom se v dohledné době mohli dočkat telefonu Galaxy se dvěma fotoaparáty na zadní straně. Samsung si totiž patentuje svůj senzor duálního fotoaparátu.

Samsung si patentuje tenký senzor duálního fotoaparátu Samsung si patentuje tenký senzor duálního fotoaparátu

Včera zveřejněná patentová přihláška, podaná společností Samsung v Jižní Koreji, ukazuje senzor duálního fotoaparátu. Ten je nejen tenčí než současná provedení, ale také podává lepší výsledky ve zhoršených světelných podmínkách. Dřívější spekulace často mluvily o tom, že s duálním fotoaparátem přijde letošní vlajková loď Galaxy S8 či Galaxy S8 Plus. Poslední úniky informací a fotek však ukázaly opak – tento model bude disponovat klasickým jedním foťákem. Potenciálně je možné, že tuto novinku dostane Galaxy Note 8, který by měl přijít na podzim. Právě na řadě Galaxy Note Samsung často testuje nové prvky a funkce, které v případě pozitivní odezvy pak implementuje do řady Galaxy S.

K čemu bude Samsungu senzor duálního fotoaparátu?

Z patentové přihlášky plyne mimo jiné fakt, že si Samsung hodlá senzor duálního fotoaparátu vyrábět sám. Kromě toho, že má být tenký a nabídne vyšší citlivost na světlo, má mít také schopnost zachytávat 3D snímky. Právě snímky, ve kterých lze snadněji rozpoznat vzdálenosti a rozměry, jsou v přihlášce výslovně zmíněny.

Obrázky z patentové přihlášky Obrázky z patentové přihlášky

Rostoucí popularita duálních fotoaparátů na zadní straně telefonů je zcela evidentní. Bylo tak jen otázkou času, kdy je jednotlivé firmy nasadí ve svých stěžejních smartphonech. Přestože tento prvek vypadá jako žhavá novinka, nejedná se ve skutečnosti o nic revolučního. Již v roce 2011 přišel na trh telefon HTC Evo 3D, který byl schopen pořizovat stereoskopické fotografie (viz Recenze HTC EVO 3D: Okuste třetí rozměr). V následujícím roce přišel podobným konceptem telefon LG Optimus 3D. Bohužel ani jeden z uvedených mobilů nezaujal natolik, aby se stal prodejním trhákem. Možná oba kousky jen předběhly dobu a ideální moment na představení mobilu s duálním foťákem přišel až nyní.

Ocenili byste možnost pořizovat mobilem 3D fotky?

Zdroje: sammobile.com, galaxyclub.nl, kipris.or.kr.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)