Samsung stanovil nové rekordy přenosu přes 5G síť na 10 km

Samsung rekord 5G mmWave 10 km rychlost

Společnost Samsung se před několika hodinami pochlubila, že dokázala v Austrálii stanovit hned dva rekordy v rámci přenosu dat prostřednictvím 5G sítě s milimetrovými vlnami. na kmitočtu 28GHz se podařilo přenést signál na vzdálenost 10 kilometrů a to navíc s úctyhodnými průměrnými rychlostmi. Korejský gigant při experimentu spolupracoval s firmou NBN Co. a společně dokázala na této vzdálenosti přes milimetrové vlny stahovat data rychlostí 1,75 Gb/s a odesílat je rychlostí 61,5 Mb/s.

Jak bylo zmíněno, jde o průměrné hodnoty. Ve špičce dokázala zařízení přes tuto 5G síť provádět stahování rychlostí 2,7 gigabitu za sekundu, což je opravdu skvělý výsledek. Zejména při zohlednění faktu, že šlo o spojení na deset kilometrů.

“Tento nový rekord v oblasti 5G dokazuje obrovský potenciál technologie mmWave a její schopnost poskytovat lepší konektivitu a kapacitu pro řešení problémů poslední míle ve venkovských oblastech,” řekl po experimentu Junehee Lee, výkonný viceprezident a vedoucí výzkumu a vývoje divize Networks Business společnosti Samsung Electronics.

Jakou nejvyšší rychlost jste kdy naměřili na mobilu?

Zdroj: GSMA, Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)