TOPlist

Samsung zavádí RAM Plus, virtuálně zvětšení operační paměti

Samsung RAM Plus virtuální operační paměť Galaxy A52s 5G

Jak zdarma a jednoduše zvětšit velikost operační paměti ve vašem mobilu? Ne, to není lákadlo žádného pochybného inzerátu, ale vážně míněná otázka. Odpovědí je virtuální RAM, už poměrně stará, ale u telefonů poslední dobou stále více skloňovaná technologie, v rámci které nedostačující operační paměti vypomáhá prostor uvolněný z klasického úložiště. Stejný princip můžete znát od několika výrobců mobilů a například i z počítačů. Teď se do této řady oficiálně postavil také Samsung, který zavádí režim RAM Plus.

Novinka se momentálně objevila v rámci aktualizace telefonu Galaxy A52s 5G v Indii. Tento přístroj má v základu 6 GB RAM, přičemž po aktivaci RAM Plus může v případě potřeby operovat s dalšími čtyřmi gigabajty. Stejně jako u jiných výrobců nebo autorů nadstaveb by měl být princip založený na tom, že virtuální část systém použije pouze v případě naplnění fyzické RAM, aby například nemusel pozastavovat běžící aplikace. Uvidíme, zda se funkce dostane i do jiných regionů a také telefonů. Žádné oficiální informace k tomu ještě nezazněly.

Jak zvládá operace RAM paměť ve vašem mobilu?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)