Samsung prý chystá mobily nabíjené solární energií

samsung_solar

Telefony Samsung nabízejí z hlediska spotřeby elektrické energie poměrně zásadní výhodu – vyměnitelnou baterii. Samozřejmě můžeme spekulovat o tom, zda je pohodlnější mít několik hodin telefon připojený k externímu zdroji, nebo jestli je lepší během několika sekund otevřít kryt a vyměnit akumulátor, nicméně úplně nejlepší by bylo, kdyby se v zájmu výdrže na jedno nabití vůbec nemusely provádět podobné operace.

Možná to bude právě Samsung, kdo posune hranici výdrže mobilních telefonů dál – podle zpráv korejských médií si pomůže energií získanou ze slunečních paprsků. Nemluvíme zde přitom o nějaké vzdálené budoucnosti, ale již o příštím roce. Důvod? Zdá se, že Apple našel proveditelný způsob, jak realizovat solární nabíjení ve svých budoucích smartphonech (minulý měsíc Apple požádal o patentování svých solárních technologií pro dobíjení iPhonů) a Samsung rozhodně bude chtít sebrat rivalům vítr z plachet. Apple a Samsung tak budou (opět) bojovat o to, kdo bude první společností, která nasadí tuto technologii do masové výroby.

Samsung prý chystá mobily nabíjené solární energií Samsung prý chystá mobily nabíjené solární energií

Zprávy dále uvádějí, že Samsung v současnosti zaměřuje hlavní úsilí na displeje, ale část svých zdrojů hodlá přesměrovat na vývoj solární nabíjecí technologie. V tomto směru má jihokorejský výrobce mnoho zkušeností – už v roce 2009 představil “solární telefon” Blue Earth, nicméně technologie byla příliš mladá a přístroj se nikdy nestal středem pozornosti. O dva roky později Samsung přišel na trh s notebookem Samsung Sense NC 215, nabíjeným sluneční energií, ale bohužel ani toto zařízení u zákazníků příliš neuspělo. K hodinovému provozu by totiž bylo nutné sedět dvě hodiny s notebookem na slunci, což rozhodně není ideální. Dnešní technologie by mohla být konečně připravena k nasazení v chytrých telefonech.

Můžeme konstatovat, že nabíjení energií získanou ze slunce by mohlo být poměrně zásadním krokem v prodloužení výdrže baterií, které jsou nejslabším článkem dnešních chytrých telefonů. Jsme si jisti, že je to něco, co by každý přivítal s jásotem a otevřenou náručí.

Zdroje: SamMobile, GForGames, ZDNet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)