TOPlist

Vyšel Samsung Internet 15. Lépe pomůže s ochranou soukromí

Samsung Internet 15

Uživatelé prohlížeče Samsung Internet mohou začít vyhlížet aktualizaci na ostrou verzi 15, která s sebou přináší několik zajímavých novinek hlavně v oblasti ochrany uživatelských dat. Nové vydání přichází asi měsíc poté, co byla nejprve uvolněna beta verze. Vývojáři se zaměřili na omezení či dokonce blokování sledování chování uživatelů a případné mazání uložených dat. Aplikace teď dokonce umí automaticky spouštět tzv. Režim utajení (ekvivalent Anonymního režimu z Google Chrome).

Přímo v nastavení nyní nabízí Samsung Internet pokročilejší možnost smazat data o procházení. Jde volitelně o historii, cookies, zachycené obrázky, hesla a automaticky vyplněná data z formulářů. Uživatele, kterým záleží na anonymitě při online brouzdání, potěší, že jestliže v aplikaci jednou zapnou Režim utajení, ten se aktivuje při každém dalším otevření Internetu. Dokud jej zase manuálně nevypnou.

Samsung Internet Browser
Samsung Internet Browser

Třetí nejzajímavější novinkou je vyhledávací widget, který lze hodit na plochu mobilu. Designově hodně připomíná Google konkurenta. Včetně tmavého a světlého režimu a průhlednosti.

Která ze zmíněných funkcí vás zaujala nejvíc?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)