TOPlist

Samsung rozšiřuje podporu nejen evropských jazyků pro Galaxy AI. Jak je na tom čeština?

galaxy ai cestina
  • Samsung začátkem roku spolu s řadou S24 představil zajímavé funkce umělé inteligence
  • Čeština nebyla oficiálně podporovaná, ale Samsung slíbil, že ji dodá během roku
  • V aktuálním seznamu jazyků, čekajících letos na rozšíření, čeština chybí

Samsung oznámil, že do Galaxy AI budou přidány další jazyky. Kromě 13 už nyní podporovaných přibude už na jaře 2024 arabština, indonéština a ruština a také nové tři dialekty: australská angličtina, kantonština a kanadská francouzština.

Podporované jazyky v Galaxy AI

Mezi podporované jazyky patří čínština, angličtina (Indie, Spojené království, Spojené státy), francouzština, hindština, italština, japonština, korejština, němčina, polština, portugalština (Brazílie), španělština (Mexiko, Španělsko, Spojené státy), thajština a vietnamština.

Nově podporované jazyky a dialekty Galaxy AI budou k dispozici ke stažení jako jazykový balíček z aplikace Nastavení na všech zařízeních, která podporují Galaxy AI. To zahrnuje řadu Galaxy S24, řadu Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip5 a řadu Galaxy Tab S9. Další budou brzy následovat.

Poznámka: Oficiální seznam zařízení neobsahuje Fold5, to ale bude předpokládám pouze opomenutí.

Jaké jsou další vyhlídky Galaxy AI?

Dobrá, na jaře se češtiny nedočkáme. Tisková zpráva naštěstí pokračuje oznámením plánů do konce roku. Co tedy můžeme očekávat?

galaxy ai

V průběhu letošního roku přidat další čtyři jazyky, včetně rumunštiny, turečtiny, holandštiny a švédštiny, stejně jako tradiční čínštinu a evropskou portugalštinu.

Jazyk Počet lidí, kteří jím mluví [mil]
Rumunština 25
Turečtina 90
Holandština 25
Švédština 10,5
Portugalština 10-230
Čeština 12
Slovenština 7

U portugalštiny se mně nedaří dohledat, kolik lidí mluví právě evropskou portugalštinou a už vůbec netuším, jak moc se liší celosvětová, kde je portugalština velmi rozšířená, od původní evropské verze. Ale dobrá, asi je na tom lépe, než čeština.

Zdálo by se, že Samsung uvolňuje jazyky podle počtu mluvčích. To bych ještě pochopil, i když s výhradou: proč tedy slibovali podporu češtiny oficiálně letos, neoficiálně padaly dokonce březnové termíny? A pak jsem narazil na švédštinu. Tou mluví méně lidí, než česky, proč má tedy přednost? Že by chtěl Samsung pomoct lidem se skládáním nábytku z IKEA?

Aktualizace 11.4.2024 14.28

K tématu se vyjádřila moderátorka fóra Samsung Community:

S češtinou a slovenčinou sa v našej distribúcií stále počíta. Aj naďalej sa pokračuje v inováciách technológií a v priekopníckej práci s umelou inteligenciou, a to spôsobom, aby čo najviac používateľov malo k dispozícií správne nástroje, ktoré pomôžu rozvinúť neobmedzený potenciál. V súčasnosti však nemáme ďalšie konkrétne informácie, týkajúce sa rozšírenia jazykovej podpory Galaxy AI o český a slovenský jazyk.

Zdá se, že pokud se čeština letos objeví, bude nejvíc překvapené právě české zastoupení Samsungu.

Věříte, že se do Galaxy AI někdy dostane i čeština?

Zdroj: Samsung

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)