Bude Samsung vyrábět Pfizer vakcíny proti koronaviru?

Samsung Pfizer vakcíny

Licenci na (spolu)výrobu jedné z nejrozšířenějších vakcín proti koronaviru společnosti Pfizer nejspíš získá poněkud překvapivá značka – Samsung. Předpokládá se, že tato spolupráce bude výsledkem aktuální návštěvy jihokorejského prezidenta v USA. Podle tamních médií má Moon Jae-in v programu setkání s šéfem Pfizeru Albertem Bourlarem. Bavit se pravděpodobně budou o květnové dohodě s americkým prezidentem Bidenem, že se Jižní Korea může stát největším asijským producentem vakcíny proti Covid-19.

Aktuálně prý leží na stole plány na investici ve výši dvou miliard amerických dolarů, tedy cca 43 miliard korun, která má k tomuto cíli oba státy i obě firmy dostat. Na korejské straně by se měla o výrobu starat mimo jiné právě i firma Samsung Biologics, jedna z dceřiných divizí tamního giganta. V kontraktu má pak figurovat například i další korejská firma SK Bioscience. Samsung už se v boji proti šíření koronaviru angažoval menší měrou také přímo v mobilech. Do aplikace Samsung Pay si mohou lidé nahrávat očkovací certifikáty.

Jste očkovaní proti C-19? Kterou jste zvolili vakcínu?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)