Majitelé Samsung vlajek, stahujte! Českem se šíří One UI 6.0 aktualizace s Androidem 14

samsung one ui 6.0 update česko
  • Samsung právě vypustil aktualizaci One UI 6.0 na telefony Galaxy S23
  • Přináší hned několik designových změn, ale i užitečných vychytávek 
  • V tuto chvíli je update dostupný i v České republice

Společnost Samsung minulý týden ukončila beta program One UI 6.0 pro řadu Galaxy S23 a takřka okamžitě poté se začali objevovat informace o tom, že k nám brzy zamíří stabilní verze. Tak se nyní skutečně děje, pokud máte jakýkoliv telefon z řady Galaxy S23, můžete v Česku stahovat aktualizaci zahrnující uživatelskou nadstavbu One UI 6.0 postavenou okolo Androidu 14.

One UI 6 doznalo několika nových designových změn. Za zmínku stojí třeba nové výchozí písmo nebo zcela přepracované ikony některých systémových aplikací, rychlý panel má jiné rozložení tlačítek Bluetooth a Wi-Fi, regulace jasu se posunula do spodní části. Nového vzhledu se pak dočkala aplikace Samsung Health, ale také některé widgety – třeba Počasí.

Samsung zapracoval také na úpravě videa se zcela novým nástrojem Studio, který nabízí hromadu možností úprav, momentálně je však omezen na Full HD rozlišení. Tvůrcům, kteří uploadují především na TikTok a Instagram to však vadit nemusí. Novinek je samozřejmě mnohem více (prohlédnout si je můžete na screenshotech výše) a budeme se jim věnovat v samostatném článku.

Aktualizace má velikost přibližně 3 GB a aktuálně se šíří i Českem. Na redakční Galaxy S23 Ultra dorazil update dnes ráno.

Jak se vám zatím líbí Android 14 v podání Samsungu?

Zdroj: Vlastní, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)