TOPlist

Nadstavba One UI 6 s Androidem 14 je tu. Jaké novinky nabízí první beta?

android 14 one ui 6
  • One UI 6 mělo původně vyjít už na konci července
  • Nyní konečně míří k prvním uživatelům
  • Jako se dočkají majitelé telefonů Galaxy S23

Původně se hovořilo o možném vydání první bety One UI 6.0 již v červenci, avšak z toho nakonec sešlo. Minulý týden jsme vás informovali o oficiálním vyjádření německé podpory, která tvrdila, že se ochutnávky nového systému dočkají majitelé řady Galaxy S23 2. srpna, ani tato informace ale nakonec nebyla pravdivá. Tiskové oddělení německé pobočky v pondělí oznámilo, že se beta právě dostává do vybraných telefonů, avšak později tuto informaci stáhla. Během několika následujících hodin se ale skutečně začala beta šířit.

Malé zpoždění lze jihokorejské firmě snadno odpustit, zvlášť pokud vezmeme v potaz, že jde o jednu z prvních firem, která veřejnou betu Androidu 14 se svou nadstavbou poskytne. Jaké novinky tedy One UI 6 nabízí? Na oficiálním webu Samsung sdílel pouze dva screenshoty, z nichž lze ale vyčíst poměrně dost informací.

samsung one ui 6.0

S novým systémem se dočkáme aktualizace mnoha prvků uživatelského rozhraní. Kupříkladu panel s rychlým nastavením se dočká velké proměny. Na prvním screenshotu se zase tolik změn nenachází, ale nově bude možné po „swajpnutí“ z pravého horního rohu (po vzoru iPhonů) rozbalit panel s rychlým nastavením, kde si lze všimnout několika nových zkratek, ať už je řeč o tmavém režimu či funkci Pohodlí pro oči, ale také rozdělení funkcí Wi-Fi a Bluetooth na dvě samostatné bubliny.

Samsung One UI 6 FIRST LOOK – 6 New Changes

Samsung One UI 6 FIRST LOOK - 6 New Changes

Nově bude možné také měnit tapetu s ohledem na různé situace, což se bude hodit třeba v režimu spánku. Dočkáme se také widgetu, který vám dovolí nastavit si přesné místo, kam se mají ukládat vaše fotografie. Dočkáme se samozřejmě také dalších funkcí, které jsou součástí systému Android 14. Nová beta One UI 6 bude k dispozici v USA, Koreji a Německu a jako první zamíří pochopitelně na řadu Galaxy S23.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zaujala vás některá z novinek One UI 6?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)