TOPlist

Samsung šlape na plyn! One UI 6.1 zapojí AI a vylepší životnost baterie vašeho telefonu

samsung telefon baterie
  • Samsung Galaxy S24 zamíří na trh už příští měsíc
  • Společně s ním se ukáže také systém One UI 6.1
  • Ten by se měl lépe starat o baterii v telefonu

V posledních několika měsících se objevuje stále více zvěstí a úniků informací o očekávané řadě Galaxy S24. S přiblížením oficiálního představení uniká hromada podstatných informací nejen o hardwarových, ale také softwarových novinkách. Implementace One UI 6.1 slibuje množství nových funkcí, jež jsou poháněny umělou inteligencí. Jednou z nich má být i vylepšená ochrana baterie.

Nový únik informací od Taruna Vatse odhaluje, že One UI 6.1 přinese rozšířené možnosti pro správu baterie a pokud se je rozhodnete využít měli byste dosáhnout na její delší životnost. Základní režim prý umožní zastavit nabíjení na 100 % a následně jej obnovit na 95 %, aby se zabránilo nadměrnému zatížení baterie. To je skvělá funkce pro všechny, kteří nechávají svůj telefon na nabíječce třeba přes noc.

one ui 6.1 baterie

Režim Adapt pak nabízí ještě chytřejší přístup – nabije telefon na 80 %, poté pozastaví nabíjení do doby, než se začnete probouzet a až pak ji začne zase dobíjet. Něco podobného umí už několik let iPhony. Režim Max, pak zastaví nabíjení na 85 % a tam taky zůstane. Jestliže tedy nevybíjíte telefon každý den a těch 15 % vám nebude scházet, zaručí tento režim nejdelší životnost akumulátoru. Existuje prý také reálná šance, že budou nové funkce ochrany baterie v One UI 6.1 využívat umělou inteligenci k analýze uživatelského chování a následnému přizpůsobení se pro co nejlepší výdrž/životnost baterie.

Co se týče samotných baterií, Galaxy S24 bude vybaven 4 000mAh akumulátorem, Galaxy S24+ 4 900mAh baterií a Galaxy S24 Ultra (stejně jako letos) 5 000 mAh baterií.

Jak se těšíte na uživatelské rozhraní One UI 6.1?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)